Loomemajanduskeskus võõrustab Karlova päevi

14. mai, 2012

Sel nädalal algavad Karlova päevad toovad  Tartu Loomemajanduskeskusesse palju üritusi, sealhulgas 19. mail  toimuva Karlova päevade põhiürituse – Karlova päeva koos laada, lavaprogrammi ja õpitubadega.
Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Raul Oreškini sõnul on loomemajanduskeskusel hea meel võõrustada esimest korda oma kompleksis Karlova päevi. „Kui meie Kalevi 17 hoone oli lagunemas, võttis  Karlova selts vabatahtlikult naabrivalve rolli, et mahajäetud hoonesse “sisse ei kolitaks”. Nüüd, kus hooned on korda tehtud, on meie soov seda kaunist kompleksi linlastega jagada. Kuigi kogu pargi korrastamine võtab veel aega, on Keskkonnahariduse Keskuse abiga haiged ja ohtlikud puud sealt eemaldatud. Karlova päevad on uhke avalöök meie pargis toimuvatele üritustele,“ sõnas Oreškin.

Teisipäeval, 15. mail kell 16 toimub filmi- ja nostalgiapäeva raames loomemajanduskeskuses Anne Noortekeskuse multimeedia labori praktiline filminduse teemaline töötuba. Kell 17.30-21.30 näitab foto- ja filmikompanii Pimik Kalevi 17-s Eesti tõsielufilme „Salme saladus“, „Andy astub üles“, Tsirkusetuur“ ja „Uus Maailm“.

18. mail tähistatakse üleilmset taimede lummuse päeva, mistõttu pühendatakse see päev Karlova päevade programmis rohelise keskkonna teemale. Loomemajanduskeskuse hoovis saab kell 17 kuulata maastikuarhitekti Edgar Kaare soovitusi. Kell 18 korraldavad loomemajanduskeskuse ja maastikuarhitektibüroo TajuRuum sealsamas praktilise aiandusliku töötoa ja talgud peopaiga korrastamiseks. Kohvik Spargli eestvedamisel saab kell 20 valmistada taimseid matkatoite.

Karlova päeva põhipidustused toimuvad laupäeval, 19. mail kell 12-17 loomemajanduskeskuse pargis. Pärast Sõpruse silla juurest kell 11.30 algavat rongkäiku pakutakse Kalevi tänava peoplatsil õpitubasid ja meelelahutust nii suurtele kui ka väikestele, toimub laat ning laval astuvad üles pillimängijad, lauljad, tantsijad.

Üritused on kõigile huvilistele avatud ja tasuta!
Täpsem kava: http://www.karlova.ee.