Loomemajanduskeskusele pakuti äriideid

30. oktoober, 2015

Tartu Loomemajanduskeskuse inkubatsioonikonkursile esitasid tulevased ettevõtjad 23 ideed, millest valikusõela läbis 17 uut ideed erinevatest loomemajanduse valdkondadest. Tulevased ettevõtjad osalevad loomemajanduskeskuse äriplaani koolitusel ja kirjutavad aasta lõpuks valmis oma äriplaani, mille järel on neil võimalus asuda loomemajanduskeskuse inkubatsiooni.

Kõige enam esitati konkursile ideid moedisaini valdkonnas, mis on ka loomemajanduskeskuse üks eelisarendatavatest valdkondadest. Tulevased ettevõtjad soovisid toota rõivaid suurtele naistele, lastele, noortele emadele, üle 30aastastele naistele, lauamänguhuvilistele jt. Mitmed tulevased moedisainerid väärtustasid oma toodete juures orgaanilisi materjale ja taaskasutust.

Mitmed konkursil osalejad tegutsevad nahadisaini valdkonnas, pakkudes erinevas stiilis käekotte ja aksessuaare. Konkursile käidi välja ka idee toota kotte filmi- ja fototehnika jaoks ning  teklikottide tootmise plaan.

Kaks noort disainerit soovivad end proovile panna erinevatest materjalidest ehete loojatena. Lisaks tuldi välja plaanidega kasutada loodusest inspireeritud mustreid erinevatel toodetel, toota väärispuidust esemeid, luua lisatarvikuid autohaagistele, mis võimaldaks neid kasutada mugava ööbimiskohana ning panna end proovile disainiproduktsiooni valdkonnas.

Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Reigo Kuivjõgi sõnul näitab maailma statistika, et alustavatest ettevõtjatest jõuab teise sünnipäevani alla 20 protsendi. „Loomemajanduskeskuses on see protsent siiski tunduvalt kõrgem, mis näitab meie abil loodud äriplaanide tugevust.“

Konkursile idee esitanud tulevased ettevõtjad osalevad kolmekuulisel äriplaani koostamise kursusel, mille jooksul saadakse algteadmised ettevõtlusest, turundusest, raamatupidamisest, ärimudelitest ja –strateegiatest ning kirjutatakse valmis äriplaan. Äriplaani eduka kaitsmise järel on võimalik saada Töötukassa või EASi starditoetust ettevõtlusega alustamiseks ning asuda loomemajanduskeskuse inkubatsiooni.

Loomemajanduskeskuse toel on tänaseks koostatud ja edukalt kaitstud 116 äriplaani. Inkubatsioonis on või on selle läbinud kokku 74 ettevõtet.

Lisatud fotol: Kertu Lepasaare moedisain ERKI moeshow’l, foto autor: Margus Mäe