Loomemajanduskeskusele pakuti uusi äriideid

21. oktoober, 2013

lmk-logoTartu Loomemajanduskeskuse äsjalõppenud inkubatsioonikonkursile esitati kaheksa uut ideed erinevatest loomemajanduse valdkondadest. 

 

Loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultant Juta Kuhlbergi sõnul olid esitatud ideed huvitavad ja  omanäolised. „Ideedes on tunda rohkem spetsialiseerumist ja läbimõeldust. Mitmed uued tulijad on tegutsenud juba ettevõtjana ja neil on olemas valmislahendused klientidele pakkumiseks. Neil on vaja veel loomemajanduskeskuse abiga oma äri planeerida, et siis juba kindlamalt turgu vallutama asuda,“ lisas Kuhlberg. 

Loomemajanduskeskuse eelinkubatsioonis alustavad tulevased ettevõtjad pakkusid välja järgmised ideed: 

  • Virtuaalsete 3D mudelite loomine projektidest ja planeeringutest.
  • Fotograafiateenus, mis on eelkõige mõeldud muusikutele, moekunstnikele ja teistele loomeinimestele, näiteks kollektsioonide pildistamisel.
  • Stilistika, jumestuse, grimmi, soengute tegemise täisteenust pakkuv äri, mille peamisteks klientideks reklaamiagentuurid, fotograafid, filmitegijad, teatrid.
  • Loovbüroo graafilise disaini valdkonnas.
  • Klaasikunst, vitraaž, valgustidisain. Idee on näidata, kuidas vitraaži saab edukalt kasutada ka modernsetes hoonetes. Koostööpartneriteks ka akende-, uste- ja mööblitootjad.
  • Ehted ja aksessuaarid meestele.  Väärismetallist esemed, kombineeritud naha ja tekstiiliga.
  • Personaalsed kingitused sublimaattr ükitehnikas.
  • Füüsiliselt ruumiline 3D foto (voltimistehnikas ruumilisuse saanud foto).

Konkursile idee esitanud tulevased ettevõtjad saavad osaleda kolmekuulisel äriplaani koostamise kursusel, mille jooksul saadakse algteadmised ettevõtlusest ja kirjutatakse valmis oma äriplaan. Inkubaatorisse tulekuks ja loomemajanduskeskuselt ruumide rentimiseks tuleb äriplaan komisjoni ees kaitsta ja luua ettevõte. 

 

Loomemajanduskeskuses on praegu 43 ettevõtet. Loomemajanduskeskuse 3,5 tegutsemisaasta jooksul on keskuse toel tehtud umbes 100 äriplaani, neist on kaitstud 80. Töötukassa või EASi toetust on saanud 34 ettevõtjat. 

 

Samal teemal loomemajanduskeskuse blogis: http://loomemajandus.blogspot.com/2013/10/uued-on-kohal.html#.UmTiq53bzIU