Loomemajanduskeskusele pakuti välja 16 uut äriideed

15. oktoober, 2012

lmk-logoTartu Loomemajanduskeskuse äsjalõppenud inkubatsioonikonkursile esitati 16 ideed erinevatest loomemajanduse valdkondadest.

Loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultandi Juta Kuhlbergi sõnul on rõõmustav, et konkursile nii palju huvitavaid ideid pakuti. „Varem ei ole nii paljudest  erinevatest loomemajanduse valdkondadest ühele kursusele ettevõtjaid  kokku tulnud. Esindatud on maastikuarhitektuur, fotograafia, teenusedisain,  moedisain, filmi- ja videotehnoloogia, veebiportaalid, uus meedia,  kirjandus ja tõlkimine, autorilooming käsitöö ja disaini valdkonnas,“ loetles Kuhlberg.

 

Käsitöö ja disaini valdkonnas soovitakse pakkuda nahatooteid, disainlampe ja sisekujundusteenust, isikupäraseid juusteaksessuaare, käsitöönukke, õmblemise ja meisterdamise töötubasid käsitööhuvilistele inimestele, laste loomeringe, individuaalõmblusteenuseid. Mitu ideed on seotud maastikuarhitektuuri ja säästliku ehitamisega.  Esitati ka põnevaid ideid, mis seonduvad fotograafia, graafilise disaini, 2D ja 3D modelleerimise  ning videomaterjali töötlemisega.  Pakuti ka kahe veebiportaali loomise ideed:  innovaatiline ja tarbijat kaasava veebimeediaportaal ning portaal, mis võimaldaks noortel kunstnikel internetis oma töid tutvustada ja müüa.  Esmakordselt pakuti loomemajanduskeskusele välja idee teha koolitusi teeninduskultuuri parandamiseks ja kirjastada hispaaniakeelsete autorite tõlketeoseid.

Konkursil osalejad saavad osaleda kolmekuulisel äriplaani koostamise kursusel, mille jooksul saadakse algteadmised ettevõtlusest ja kirjutatakse valmis oma äriplaan. Inkubaatorisse tulekuks ja loomemajanduskeskuselt ruumide rentimiseks tuleb äriplaan komisjoni ees kaitsta ja luua ettevõte.

Loomemajanduskeskuse kolmes hoones tegutseb praegu 26 alustavat loomeettevõtet.