Loomemajanduskeskusele pakuti välja 23 uut äriideed

28. veebruar, 2013

lmk-logoTartu Loomemajanduskeskuse äsjalõppenud inkubatsioonikonkursile esitati 23 ideed erinevatest loomemajanduse valdkondadest.

 

Loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultant Juta Kuhlberg rõõmustas, et konkursist osavõtt oli nii aktiivne ja ideed väga erinäolised. „Konkursil jäi silma mitmeid uudseid ideid, nagu näiteks kollektsionääride võrgustike loomine, fotorent, IT- ja mobiiliseadmeid kaitsvate kleepsude tootmine jpm. Mitmekesised teenused loovad ka eelduse heaks koostööks erinevates valdkondades tegutsevate ettevõtete vahel,“ sõnas Kuhlberg. 

Konkursile esitati ideid pea kõigist loomemajanduse valdkondadest. Audiovisuaalses valdkonnas esitati mitu äriideed, milles oli sooviks spetsialiseeruda erinevate  filmide tootmisele. Soovitakse tegeleda ka kujundus- ja fotograafiateenuste,  multimeedia- ja mobiilirakenduste loomise, muusika kirjutamise, säästva ehituse ja maastikuarhitektuuriga, re-use ateljee avamise, šabloontapeetide toomise jpm-ga. 

Tartu Loomemajanduskeskuse juht Raul Oreškin aga lisas konkursi tulemusi kommenteerides: „Kasvav huvi inkubaatoriga liitumise vastu on tekitanud loomemajanduskeskusele tõsise väljakutse laienemise osas.“ 

Konkursile idee esitanud tulevased ettevõtjad saavad osaleda kolmekuulisel äriplaani koostamise kursusel, mille jooksul saadakse algteadmised ettevõtlusest ja kirjutatakse valmis oma äriplaan. Inkubaatorisse tulekuks ja loomemajanduskeskuselt ruumide rentimiseks tuleb äriplaan komisjoni ees kaitsta ja luua ettevõte. 

Loomemajanduskeskuses on praegu 41 loomeettevõtet.