Loomemajanduskeskuses avatakse Tartu noore kunsti oksjoni näitus

22. september, 2014

1557314 10152661977609840 1402133762132949330 oKolmapäeval, 24. septembril kell 18 avatakse Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 13) Tartu noore kunsti oksjoni näitus, kus eksponeeritakse 52 tööd, mis on  enampakkumisel 9. oktoobril toimuval Tartu noore kunsti oksjonil samaaegselt nii saalioksjonina kui ka veebioksjonina Osta.ee keskkonnas. Lisaks saab 22 tööd, mis lähevad enampakkumisele vaid veebis, vaadata Tartu Kunstikoolis (Eha 41) seintel. 

Loomemajanduskeskuse eestvedamisel korraldatavale kümnendale Tartu noore kunsti oksjonile esitati sel aastal  170 tööd enam kui 100 kunstnikult, millest 9. oktoobril toimuvale enampakkumisele valisid Tartus ja Tallinnas tegutsenud valikukomisjonid 74 tööd 55 noorelt kunstnikult. 

Tartu komisjoni juhtinud kunstiteadlase Peeter Talvistu sõnul oli oksjonile esitatud tööde valik taaskord mitmekesine. „Kõik on nii nagu ühel heal oksjonil olema peab: on maastikke, abstrakte, tänavakunsti, fotot, skulptuuri ja üllatuslikult isegi üks lapitekk.“ 

Kümnes Tartu noore kunsti oksjoni toimub 9. oktoobril kell 18 Tartu Loomemajanduskeskuse saalis (Kalevi 17) Tartu ettevõtlusnädala raames. Juba teist korda toimub oksjon samaaegselt nii Osta.ee keskkonnas kui ka traditsioonilise saalioksjonina. 52 tööd lähevad enampakkumisele samaaegselt nii saalioksjonil kui ka veebioksjonil ja neid eksponeeritakse kolmapäeval avataval näitusel Tartu loomemajanduskeskuses (Kalevi 13) ning ülejäänud 22 veebioksjoni tööd Tartu Kunstikoolis (Eha 41). 

Lisaks näitustele saab kõikide oksjonitöödega alates 25. septembrist tutvuda ka veebikataloogis http://loovtartu.ee/oksjonid 

Oksjonitöid valisid Tartus Indrek Grigor Tartu Kunstnike Liidust, Kadi Kreis Tartu Kunstikoolist, Peeter Talvistu, Hanna-Liis Kont ja Julia Polujanenkova Tartu Kunstimuuseumist. Tallinnas olid komisjonis Merilin Talumaa Eesti Kunstiakadeemiast, Marika Agu Tartu Kunstimuuseumist, Kadri Laas Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusest, Reigo Kuivjõgi Tartu Loomemajanduskeskusest ning ettevõtja ja kunstisõber Riivo Anton. 

Tartu ettevõtlusnädala raames toimuvat oksjonit korraldavad Tartu Loomemajanduskeskus, Kaleidoskoop Kunstilaenutus ja Tartu Kunstikool. Koostööpartnerid on Tartu Kunstnike Liit, Eesti Kunstiakadeemia ja Osta.ee. 

Fotod oksjonitööde valimisest Tartus: http://on.fb.me/1AQPivp