Loomemajanduskeskuses esilinastub õppefilm uurimistöö tegemisest

04. november, 2014

lmk-logo7. novembril kell 16 esilinastub Tartu Loomemajanduskeskuse saalis (Kalevi 17) õppefilm “Kuidas teha uurimistööd“, mille autoriks on loomemajanduskeskuses tegutsev  filmitegija Urmas Reisberg. Filmile on muusika loonud samuti loomemajanduskeskuses tegutsev Ardo Ran Varres. Filmi tellis õpilaste teadusajakiri Akadeemiake ja see on mõeldud kasutamiseks gümnaasiumi õppevahendina. 

Filmi peategelased on gümnasistid Jasper ja Grete, kes peavad kirjutama oma elu esimese uurimistöö. Lõbusate  ja ootamatute sündmuste käigus satuvad noored tänavale, laborisse, raamatukokku ja internetti.  

„Kõik gümnaasiumi lõpetajad peavad kirjutama uurimistöö ja esmakordselt on neil olemas õpilastepärane abimaterjal,“ rõõmustab Akadeemiakese tegevjuht Riin Veidenberg. 

Esilinastusel on kohal filmi tegijad ja Akadeemiakese toimetajad.  Pärast esilinastust saab filmi vaadata Akadeemiakese kodulehel www.akadeemiake.ee.  Film juhatab sisse uurimistöö juhendamise teemalise koolituspäeva aineõpetajatele, mis toimub 8. novembril Tartus. 

Filmi rahastasid Haridus- ja Teadusministeerium ning SA Eesti Teadusagentuur. 

Nimiosades: Jasper August Tootsi ja Grete Keskpalu 

Juhendaja: Karol Kuntsel 

Õpetaja: Edina Csüllög 

Stsenarist, režissöör, operaator: Urmas Reisberg 

Esimene assistent: Edina Csüllög 

Animatsioonid: Sveta Bogomolova 

Muusika: Ardo Ran Varres 

Akadeemiake on alates 2007. aastast ilmuv eelretsenseeritav võrguajakiri, mis avaldab õpilaste uurimistöid. Tänaseks on avaldatud üle saja artikli. Väljaannet toimetab vabatahtlik toimetus, mis koosneb Tartu Ülikooli magistrantidest, doktorantidest ja teaduritest. 

Filmi võttis üles Loomemajanduskeskuses tegutsev kinokompanii Plank Film, keda tuntakse heade stsenaariumite järgi. Plank Filmi juhivad Urmas Reisberg ja Edina Csüllög, kelle lühistsenaarium „Liblikmees” valiti möödunud aastal Balti riikide parimaks (Vilniuses toimunud Baltic Pitching Forumil).