Loomemajanduskeskuses kaitsesid äriplaani uued ettevõtjad

04. juuli, 2011

alt 30. juunil kaitses Tartu Loomemajanduskeskuse juures tegutseva hindamiskomisjoni ees oma äriplaani neli uut ettevõtet: Hingamisruum, Muusikamaa, Niplispitsikoda ja Disainipood.

Loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultandi Juta Kuhlbergi sõnu oli heameel oma äriplaani edukalt kaitsmas näha nii värvikat loomeettevõtjate paletti.

Peagi avab loomemajanduskeskuse Kalevi 15 hoones uksed rikkaliku valikuga disainipood, mis ettevõtte omaniku Hedviga Vei kinnitusel on mänguline ja samas funktsionaalne.

OÜ Hingamisruum asutaja Kaidi Kübar pakub sõna otseses mõttes hingamisruumi inimestele, kes soovivad suuremat selgust oma mõtetesse ja avastada iseeneses ressursse, mille abil oma loovust ja elukvaliteeti parandada.

Maris Raud on kauni ja väärika käsitöökunsti, niplispitsi tegija, kes soovib oma ala propageerida ja tulevikus loomemajanduskeskuses niplispitsikoja avada.

Neljas äriplaan sisaldas projekti Muusikamaa, mis Juta Kuhlbergi hinnangul on kõige mastaapsem projekt, mille äriplaani Tartu loomemajanduskeskuses on kaitstud. Tegijate soov on välja arendada Tartu linna piirile rajatav teemapark, kus külastajad saavad sukelduda muusika võlumaailma, avastada oma musikaalsust ja lustida muusikaliste atraktsioonidega.
Äriplaani edukalt kaitsnud ettevõtetel on võimalus sõlmida Tartu Loomemajanduskeskusega inkubatsioonileping kaheks aastaks ning saada alustava ettevõtte nõustamist ning mitmekülgset abi oma ettevõtte alustamisel.