Loomemajanduskeskuses kaitsti äriplaane

21. jaanuar, 2013

lmk-logoTartu Loomemajanduskeskuse juures kaitsesid äriplaani uued loomeettevõtjad. Hindamiskomisjoni otsusega pääseb inkubaatorisse 12 uut loomeettevõtjat. 

Äriplaanide kaitsmise komisjoni liige, BDA Consulting OÜ konsultant Elmo Puideti sõnul olid seekordsed äriideed ja -plaanid võrreldes eelmise kaitsmisvooruga realistlikumad. „Esitati palju tootenäidiseid, mis tähendab, et uued ettevõtted on küpsemad alustama. Mulle valmistas siirast heameelt, et mitmed uued kandidaatettevõtted näitasid üles julgust asetada end kõrgema hinnaklassi toodete-teenuste hulka. Loometöö sisaldab nii palju erilist ja on õige seda väärtustada.“   

Hindamiskomisjoni ees kaitsesid oma äriplaani järgmiste ideedega noored ettevõtjad: 

 • Hendrik Proosa soovib tegeleda filmide järeltöötluse ja visuaalsete efektidega. Tema unistuseks on, et kui paari aasta pärast valmib esimene Eesti ulmefilm, siis kõik efektid ja järeltöötlus võiksid olla eestlaste tehtud, mitte välismaalt sisse ostetud.
 • Antoniuse õues tegutsev nahakunstnik Tiina Andron arendab eksporti Soome ja Norrasse. Valmivad põnevad kalanahast kotisarjad VionaBlu ja EBEN. Samuti plaanib ta turule tuua oma aksessuaaride brändi.
 • Triin Kõivupuu on juba asunud turustama omapäraseid disainvalgusteid kaubamärgi all Trinka Design ja alustab lähiajal ka eksportimist.
 • Milli Maier hakkab tootma ja turustama väga erilisi ja eksklusiivseid väärismetallist juukseehteid, millel on mitu funktsiooni.
 • Kadri Sitska on üle 20 aasta praktiseerinud individuaalõmblust nii  lastele, naistele kui ka meestele ja soovib oma ettevõtet alustades  rõhuda kiirele teenindamisele ja paneb käima rätsepatakso.
 • Merileid Varep soovib oma tegevusega ühendada kunstnikke ja  kunstiostjaid, luues selleks veebiportaali.
 • Media Torpedo on noorte julgete meeste ettevõtmine, kes loodavad  värskendada Eesti meediamaastikku videoportaali turuletoomisega.
 • Madis Katz on kunstnik, kes lisaks graafilisele disainile ja  maalimisele soovib arendada nostalgilist analoogfotograafial põhinevat „aeglast“ fotograafiat.
 • Kristel Suigussaare firmalt saab tellida disainerkindaid.
 • Laura Vähi on kunstnik, kes loob nii vanadesse kui ka uutesse interjööridesse sisekujundust lõuendplafoonide näol.
 • Signe Noppeli ettevõte pakub enesearengu teenuseid uute meetoditega  teraapia abil.
 • Anti Kustassoo äriidee on alguse saanud nõudlusest baarmenide ja teenindajate koolituste järele ning kavas on luua teeninduskoolitust pakkuv firma, kelle missiooniks on tõsta Tartu teeninduse kvaliteeti.

 

Äriplaani kaitsmise järel on ettevõtetel võimalus asuda Tartu Loomemajanduskeskuses inkubatsiooni ning saada abi oma ettevõtte arendamiseks. 

 

Loomemajanduskeskus, mis avati 2009. aastal, pakub inkubatsiooniteenust ning koolitust loomeettevõtjatele. Keskuses tegutseb praegu 36 alustavat ettevõtet, sh fotograafe, filmiloojaid, kunstnikke, disainereid, maastikuarhitekte, muusikuid,  kunstivahendajaid, 3D-lahenduste loojaid, koolitajaid jt.