Loomemajanduskeskuses kaitsti edukalt 13 äriplaani

17. jaanuar, 2014

lmk-logoTartu Loomemajanduskeskuse juures kaitsesid äriplaani uued loomeettevõtjad. Hindamiskomisjoni otsusega p ääseb inkubaatorisse 13 uut loomeettevõtjat. 

Tartu Loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultandi Juta Kuhlbergi sõnul iseloomustas uut lendu algusest peale tugevate äriideede ja oma nägemuse olemasolu: “Loomemajanduskeskusel on hea meel näha noorte ettevõtjate küpsemist kogu eelinkubatsiooni vältel. Väga oluline on, et eelinkubatsiooni sisenetaks hea ideega. Edasine töö – konsultatsioonid, koolitused, omavaheline suhtlus – lihvib algset ideed ja tulemuseks on küps äriplaan.” Hindamiskomisjoni liige, Tartu Ülikooli Ideelabori juht Kalev Kaarna lisas: “Hea on näha nišiärisid, kes eristuvad ja teevad asju teistmoodi.“
Hindamiskomisjoni ees kaitsesid oma äriplaani järgmiste ideedega noored ettevõtjad:

  • Triin Isak (moeateljee Pits) soovib hakata pakkuma pulmakleitidele spetsialiseerunud õmblusteenust, mille kõrval tegelda ka pulmakleitide laenutamise ning disainkleitide müügiga. Mõnusa lisandina tavapärasele moesalongi teenustele plaanib Triin hakata pakkuma ka nn täiusliku ilu paketti, mis tähendab seda, et tulevane pruut ei pea jumestuse, soengu, ehete jms saamiseks ise mööda linna ringi tormama, vaid tal on võimalus tellida kõik vajalik ühest kohast. Ära pole unustatud ka peigmehi , kellele pakutakse professionaalset moenõu.
  • Anneli Tamme (Kingitrükk) hakkab tootma kiirtööna valmivaid omanäolisi kingitusi –klaasist, keraamikast, plastist, tekstiilist jmt esemeid, millele trükitakse kliendi valitud pilt või tekst.
  • Tiia-Mai Tiikoja (Ti Amio) loob meestele mõeldud aksessuaaride brändi. Lisaks ehetele plaanib tulevikus pakkuda ka lipsunõelu, kaelarätte ja kelli.
  • Joosep Kask (Subjekt) on juba aastaid tegutsenud operaatorina ja astub inkubatsiooni ideega luua firma, mis ühendaks endas reklaamiagentuuri ja produktsioonifirmat.
  • Monika Vilu ja Ott Puija (Plum Studio) ettevõtte näol on tegemist klassikalise reklaamibürooga, mis tegeleb veebireklaamide, kampaaniate, väli-, sise- ja sõidukireklaamide, logode, trükiste jmt kujunduse ja vajadusel printimisega.
  • Kristi Mägi ettevõte on alles loomisel. Tootma hakkab Kristi põnevaid füüsiliselt ruumilisi fotosid ja volditavaid puslesid, lisaks plaanib pakkuda fototeenust.
  • Piret Sootla ja Kersti Niglase (Make My Day) näol on tegemist tugeva kooslusega, kus on ühendatud moekunstniku, stilisti, jumestaja, grimeerija ja soengukunstniku oskused. Teenust hakkab Make My Day pakkuma peamiselt filmi-, foto- ja moekunstnikele.
  • Ingmar Aija ettevõte hakkab pakkuma peamiselt projekteerijate, geodeetide ja ehitajate töös vajaminevaid virtuaalseid 3D-mudeleid taristualastest projektidest ning AutoCadi ja Civil 3D koolitusi.