Loomemajanduskeskuses kaitsti edukalt 14 äriplaani

10. juuni, 2013

lmk-logoTartu Loomemajanduskeskuse juures kaitsesid äriplaani uued loomeettevõtjad. Hindamiskomisjoni otsusega pääseb inkubaatorisse 14 uut loomeettevõtjat. 

Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Raul Oreškini hinnangul iseloomustavad viimast äriplaanikoolituse lendu senisest silmnähtavalt ambitsioonikamad äriplaanid ja ideed. „Suuremal osal on eksport kohe plaanidesse sisse kirjutatud. Samuti on noortel ettev õtjatel eelnev ettevõtluskogemus, kuna paljudel on juba loodud firma, millele soovitakse loomeinkubaatori abiga kiirem hoog anda. Hea meel on ka selle üle, et meile prioriteetses audio-video valdkonnas on kolm uut tulijat.“ 

Hindamiskomisjoni liige, Tartu Linnavalitsuse ettevõtlusosakonna ettevõtluse arengu peaspetsialist Siim Espenberg rõõmustas järjekordse tugeva lennu üle. „Kõikidest alustajatest kiirgas selget tahet aktiivselt tegutseda ning päris mitmed olid ka juba astunud esimesi edukaid samme oma toodete ja teenuste müümisel. Soovitaksin kõigil niipea kui vähegi võimalik oma ärimudelit testida tegelikus turusituatsioonis. Enamasti on see lihtsam kui algul näib, kuid annab samas juurde väga kasulikke kogemusi ja vahetu tagasiside klientidelt lisab enesekindlust, et ollakse õigel teel,“ lisas Espenberg. 

Hindamiskomisjoni ees kaitsesid oma äriplaani järgmiste ideedega noored ettevõtjad: 

·        Mikk Männiste ja Margus Siilik (MSM Summum OÜ) on loonud „rohelise” inseneribüroo, kust alustuseks tulemas kolm toodet: kasemahla kogumise komplekt, disainitud jahitrofeealused ja heli summutavad männiokastest laeplaadid. 

·        Virge Kuivjõgi (Loomenaudingurõõm OÜ) soovib pakkuda inimestele elukvaliteeti parandavaid vabastava ja teadliku hingamise teraapiat. 

·        Svetlana Gerassimenko (Cocon OÜ) hakkab tegelema disainitud kaitsekilede tootmisega mobiiliseadmetele  ja ekraankaitsekile edasimüümisega. 

·        Merili Sulg (Stencil-IT OÜ) soovib luua šabloontapeeti, mis on mõeldud seinte dekoreerimiseks kodus, kontoris või mujal sisekujunduses. 

·        Katrin Noppel (Siseosakond OÜ) soovib luua sisekujundusteenust pakkuvat ettevõtet. Kõrvalteenusena lisandub mööbli restaureerimine. 

·        Piia Tammelo (LooLoo OÜ) on juba aasta tegutsenud ettevõte, pakkudes graafilise disaini teenust. 

·        Merlin Heinla (Merileid OÜ) hakkab tootma väga omanäolisi ja kvaliteetseid kudumeid kogu perele. Plaan on müüa toodang peamiselt Skandinaaviamaadesse. 

·        Karin Rauba (Dreamlamb OÜ) tegeleb omanäoliste käsitöötoodete valmistamisega: oluliste sündmuste sümboolika ja kaartide valmistamine käsitööna ning kujundusteenused. 

·        Aleksandr Kheyfets (Taiga OÜ) pakub era-, äri- ja avaliku sektori klientidele innovaatilisi videolahendusi, mille abil saab efektiivselt tõmmata publiku tähelepanu ning edastada vajalikku informatsiooni uue meedia kanalite kaudu. 

·        Kertu Lubi (Muinasjutupesa OÜ) põhitegevuseks on laste sünnipäevapidude korraldamine. 

·        Kerli Viinalass (Ringmaastik OÜ) hakkab pakkuma Tartumaal avalikele aladele maastikukujundust, sisehaljastust ning aedade kujundus- ja hooldustöid. 

·        Mari Laan (Toledo OÜ) hakkab kirjastuses Toledo avaldama eelkõige Hispaania ja Ladina-Ameerika autorite teoste eestindusi nii paberväljaannetena kui ka e-raamatuna. 

·        Silver Siilak (OÜ C-Luck) hakkab tegelema reklaam-, projekti- maineklippide ja muusikavideote valmistamisega, kuid lisanduvad ka muud teenused filmi ja foto valdkonnas. 

·        Jüri Shestakov (Apelsin Film OÜ) toodab puutetundlikele mobiiltelefonidele ja tahvelarvutitele mõeldud rakendusi ning mobiilsetele seadmetele mõeldud kodulehti. 

Äriplaani kaitsmise järel on ettevõtetel võimalus asuda Tartu Loomemajanduskeskuses inkubatsiooni ning saada abi oma ettevõtte arendamiseks. 

Loomemajanduskeskus, mis avati 2009. aastal, pakub inkubatsiooniteenust ning koolitust loomeettevõtjatele. Keskuses tegutseb praegu 41 alustavat ettevõtet, sh fotograafe, filmiloojaid, kunstnikke, disainereid, maastikuarhitekte, muusikuid,  kunstivahendajaid, 3D-lahenduste loojaid, koolitajaid jt.