Loomemajanduskeskuses on avatud kaks uut näitust

01. august, 2013

Screen Shot 2013-08-01 at 12.54.33 PMTartu Loomemajanduskeskuses on sellest nädalast avatud kaks uut näitust: kohvikus Spargel on Kadri Toomi näitus “botaanilised”  ning Trepigaleriis  Tartu Kõrgema Kunstikooli graafikaõppejõudude Eve Eesmaa, Kristjan Alliku ja Tarrvi Laamanni ühisnäitus “Trep3”. 

Kadri Toomi näitusetö öd “botaanilised” on inspireeritud 19. sajandi lõpust pärit dagerrotüüpia tehnikas pildistatud portreedest. Kuna sel ajal oli fotografeerimine pikk ja piinarikas protsess, leiab piltidelt pinges ja põrnitseva silmavaatega inimtüüpe. Kunstniku obsessiooniks on saanud portreede kogumine sajanditagusest ajast. Näitusel on eksponeeritud remiksid botaanilistest joonistustest ja portreefotost. Inimtüübid on läbi põimunud taimemotiividega, viidates inimese kaduvusele, muundumisele ja edasisele elutsüklile flooras. 

Trepigaleriis eksponeeritaval Eve Eesmaa, Kristjan Alliku ja Tarrvi Laamanni ühisnäitusel “Trep3” saab tutvuda erinevate graafikatehnikatega. Eve Eesmaa tööd on fotopõhises intaglio-type sügavtrükitehnikas. Kristjan Alliku tööd on linoollõikes ja Tarrvi Laamanni tööd puulõiketrükis, mis mõlemad on kõrgtrükitehnikad. 

Näitused jäävad avatuks kuni septembri alguseni.