Loomerannik toetab loomemajandusettevõtete kasvu

17. jaanuar, 2013

kaydi tomson

“Peamised suunad visiooni saavutamiseks 2020.aastaks on loomemajandusettevõtete kasvu toetamine ja Loomeranniku kui loomeruumi edendamine,” ütles Pärnumaa Loomemajanduse Tugiüksuse projektijuht Kaydi Tomson. Loe edasi »

 

Teisipäeval, 15.jaanuaril toimus Haapsalus Lääneranniku loomeettevõtjate seminar. Pärnumaa Loomemajanduse tugiüksuse korraldatud 2. strateegiaseminar tõi kokku suure hulga huvilisi Pärnumaalt, Saaremaalt, Hiiumaalt, Läänemaalt kui ka Viljandist.

Lääneranniku loomeettevõtjate strateegiast andis ülevaate Pärnu Kolledži turismimajanduse õppejõud Heli Müristaja ning ühtlasi sõnastati tulevikuvisioon. “Otsustati, et Loomerannikust saab oluline “tugisammas” Tallinna, Tartu ja Viljandi kõrval Eesti loomemajanduse arengus. Peamised suunad visiooni saavutamiseks 2020. aastaks on loomemajandusettevõtete kasvu toetamine ja Loomeranniku kui loomeruumi edendamine,” rääkis Pärnumaa Loomemajanduse Tugiüksuse projektijuht Kaydi Tomson. Teine oluline suund on kliendi kaasamine arendamise ja kogemise protsessi.

Päeva teises osas anti ülevaade Tartu Loomemajanduse Keskuse poolt korraldatud uuringust, mis kirjeldas erinevate elektrooniliste kanalite võimalusi toodete müügiks. “Põneva praktilise näite tõi Lemmit Kaplinski Trükimuuseumist, kus täna esukalt vanaraamatutest märkmikke valmistatakse ning neid ka läbi rahvusvhelise internetimüügikeskkonna Etsy turustatakse. Müük ja turundamine on teadagi loomeettevõtjate jaoks tihti üks keerulisemaid aspekte ettevõtluses. Toimus ka minimess, kus loomeettevõtjad olid kaasa toonud oma toodangu ja teenuste näidiseid,” rõhutas Kaydi turustamise olulisust.  

Kooskäimise eesmärgil ja uue traditsioonina alustab Pärnus loomekohvik, mis on planeeritud iga kuu viimasele neljapäevale. “Esimene kokkusaamine on Kohvikus Üks juba 24. jaanuaril, kus külalisesinejana astub üles loovkirjutamisega tegelev Loesje,” kutsub Kaydi loomeettevõtjaid ühinema. “Ühisturundus saab hoo sisse veebruarist, kui valmivad ka esimesed kaks müügkappi, kus loomeettevõtjad saavad oma tooteid tutvustada ja müüa. Üks kapp on plaanis paigutada sanatooriumi “Tervis” fuajeesse ja teine maakonda – täpse asukoha üle käivad veel läbirääkimised. Need on nüüd lähiaja plaanid kuid aktiivne tegevus jätkub kogu aasta vältel,” lubab Kaydi Pärnumaal aktiivset tegevust. 

Järgmine strateegia koolitus-seminar toimub 13.märtsil Saaremaal. Kel huvi jälgida Pärnus toimuvat, saab Facebookis Loomeranniku sõbraks hakata!