Loov Eesti andis Entrum programmi tunnustamiseks välja eripreemia loomemajanduse kategoorias

25. mai, 2011

altTäna, 24. mail 2011 kuulutati Jõhvi Kontserdimajas välja  noorte ettevõtlikkusele suunatud programmi Entrum parimad projektid. Loov Eesti poolt välja antava Loomemajanduse eripreemia pälvis projektimeeskond Vintage.

Auhindade saajad on eesti ja vene emakeelega 15-17 aastased Ida-Virumaa noored Narvast, Sillamäelt, Kohtla-Järvelt, Toilast, Jõhvist ja Kiviõlist, kes noorte ettevõtlikkuse arenguprogrammi Entrum raames algatasid ja viisid ellu projektid, mis avaldasid mõju noorte kodupiirkonna Ida-Virumaa majanduslikule ja sotsiaalsele arengule ning aitavad noortel elus mõista, et nendel endil on võimalus oma elu paremaks muuta. Ettevõtlikkusprojektide konkursi „Olen ettevõtlik!“ finaali jõudis kokku 27 noorteprojekti ca 120 aktiivse noorega.

Eriauhinna „Loomemajandus“ võitjaks osutus zhürii hinnangul projektimeeskond „Vintage“, mis keskendus õpikeskkonna paremaks ning kaunimaks muutmisele, kasutades selleks taaskasutuse võimalusi. Projekti mentoritena lõid kaasa Kaire Jakobson ja Svetlana Drozdova. Zhürii sõnutsi on pealtnäha lihtsal projektil väga oluline tähendus, kuna tahe ning võime minimaalsete vahenditega igapäevast elukeskkonda paremaks muuta on eeskujuks kõigile. Täna taaskasutuse võimalustele on projekt väga jätkusuutlik ning omab potentsiaali ka teistes koolides rakendamiseks.

Loov Eesti soovib omalt poolt tunnustada noorte aktiivsust loomemajanduse valdkonnas tegutsemiseks, pannes omalt poolt välja eripreemia „Loomemajanduse“ kategoorias.

„Loov Eesti tunnustab kõrgelt Entrumi programmi tegevust noorte ettevõtlikkuse suurendamisel. Oleme kindlad, et programmis omandatud teadmised, saadud kogemused ja innustus on tõukeks paljudele loovatele ja innovaatilistele ettevõtmistele ka tulevikus. Võitjameeskonnale soovime jõudu ja edu ka tulevikus sarnaste ettevõtmistega jätkata,“ kommenteeris Eva Leemet, Loov Eesti tegevjuht.