Loov Eesti avab Gruusias uudse kiirendiprogrammi – PESA Virtual Academy

17. jaanuar, 2020

Loov Eesti koos Creative Caucasusega avavad  20. jaanuaril Tbilisis  PESA virtuaalse akadeemia. PESA virtuaalne akadeemia on start-uppidele mõeldud kiirendiprogramm, mis koosneb veebipõhisest koolitusprogrammist ja praktilistest töötubadest, kus koolitajate ja mentorite abil arendatakse 4 kuu jooksul välja turukõlbulik toode või teenus ning ollakse valmis investorite kaasamiseks.

Huvi uudse arendusprogrammi vastu oli suur. Tähtajaks laekus 58 avaldust, oma ideid saab pärast žürii otsust PESA virtuaalses akadeemias hakata arendama 14 ettevõtet. Projektide ampluaa on väga lai, ulatudes meditsiiniturismist mänguplatvormide ning töövahenduseni. Programm on osalejatele tänu Eesti Välisministeeriumi Arengukoostöö programmile tasuta.

Arendusprogrammis käsitletakse kõiki olulisi ettevõtte arendamise aspekte. Räägitakse juriidikast, ärimudelitest ja teenusedisainist, käsitletakse müügi aluseid, turundust, raha kaasamise võimalusi, meeskonna koostamist ja tehakse läbi ideede tutvustamise (pitching) treening.  Veebipõhist õpet toetavad koolitused kohapeal ning mentorsessioonid – kogu õppeperioodil toetavad õppureid kogenud mentorid nii Eestist kui ka Gruusiast.

Parimad meeskonnad saavad võimaluse mai lõpus osaleda Tallinnas Latitude59 konverentsil ning tutvustada seal oma äriideid.

Projekti rahastab Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest