Loov Eesti ja Kultuuriministeerium esitlevad: uuringu tutvustus “Kultuuri- ja spordisündmuste mõju piirkondade arengule”

20. veebruar, 2012

ewert_by_jelena_rudi2011-2012 aastal Eesti Konjunktuuriinstituudi poolt läbi viidud kultuuri- ja spordiürituste majanduslikku mõju mõõtev uuring keskendus 20 olulisema kultuuri- ja spordisündmuse analüüsile, mille käigus viidi läbi enam kui 1000 intervjuud. Loov Eesti ja Kultuuriministeerium tutvustavad uuringut “Kultuuri- ja spordisündmuste mõju piirkondade arengule” 29.veebruaril kinos Artis kell 13.30 – 17.00


Seminaril antakse ülevaade uuringu tulemustest piirkonna arengu võtmes – kui palju suurenes regiooni külastatavus ning kasvas müügitulu. Samuti puudutatakse omavalitsuste koostöövõimekust, infrastruktuuri vajadusi, rahalisi aspekte ning kommunikatsiooniküsimusi.

Uuringut tutvustavad  Jorma Sarv (Kultuuriministeerium) ja Marje Josing (Eesti Konjunktuuriinstituut).

Paneelaruteludes käsitletakse eduka koostöö võtmeteemasid kohaliku omavalitsuse, ettevõtjate ja sündmuste korraldajate vahel.

Teiste hulgas esinevad Villu Veski (Juu-Jääb), Marika Pärk (Eesti Kontsert), Heli Jalakas (Kuressaare linn), Gülnar Murumägi (Haapsalu Kultuurikeskus), Mati Lilliallik (spordivõistluste korraldaja) ja Ando Kiviberg (Viljandi Pärimusmuusikafestival).

Täpne ajakava ning registreerimine SIIN

Seminari korraldamist toetab EAS Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest ja  Tarkade Otsuste Fond (TOF).

Foto: Jelena Rudi

Loe uuringu kokkuvõtet: Uuring: “Eestis toimuvate kultuuri- ja spordisündmuste regionaalne majanduslik mõju” kokkuvõte