Loov Eesti jagab kingitusi!

22. detsember, 2014

Võta osa meie viimasest auhinnamängust ning võida endale jõuluks imelist Eesti disaini ja seda lausa kolmelt erinevalt disainerilt! Oleme tänulikud kõikidele, kes on meid aastate jooksul toetanud, meiega koos avastanud ja õppinud!

Vasta lihtsalt paarile Loov Eestit puudutavale küsimusele, pane kirja oma nimi ning osaledki sünnipäevamängus!

Viimases auhinnamängus on Sille  Sikmann pannud loosi ilusad traksid. Sikmann on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli nahadisaini erialal ja käinud ennast täiendamas nii Soomes HAMK Rakenduskõrgkoolis kui ka Ungaris jalatsidisaini praktikal, mil avastas enda jalanõude valmistamise võlu. Meestele valmistamise valis Sille teadlikult, sest disainaksessuaaride ning jalatsivalik meestele on tänapäeval väiksem. Põhjamaa meeste jalad on numbrite poolest palju suuremad ja laiemad ning kõrgema liistuga. Nii saidki omavahel ühendatud vajadus ilusa kui ka praktilise järele, mis rikastaks meeste maailma. Sellest sündis kaubamärk Scheckmann, mille sihtgrupiks on julged ja iseteadlikud mehed, kelle jaoks disainimärgi Scheckmann eksklusiivsed jalanõud ja kõikvõimalikud nahast aksessuaarid loodud on. Tutvu Sille Sikmanni loominguga lähemalt siin.

Teiseks auhinnaks on Loovhoo poolt Narr kaardimäng. Nii retro, et paneb naeratama: nõukaaegne hitt, kaardimäng Narr! Nõukogude aega näinud inimestel on selle suhtes enamasti teatav nostalgia, mis ei tähenda loomulikult, et nad seda uuesti kogeda tahaksid. Väikekirjastus Loovhoog on võtnud nõuks taasväljastada nõuka-aegse hittkaardimängu Narr. Tartu Mänguasjamuuseumiga koostöös ilmunud mängukaartide karp, sisu ja tekst on püütud säilitada võimalikult autentsena, kommenteerib Loovhoo juhataja Katre Merimäe. Nii et elamus on ehe, kui paki avate. Autentne lähenemine tähendab muuseas seda, et karp ja õpetus on trükitud nii eesti- kui ka venekeelsete kirjadega. Kaasas on ka kolm kaarti, kus erinevad inimesed meenutavad lapsena Narri mängimist. Küll korraldati kaartidega missivalimisi; kes pani hertsoginna ja ühe rüütli, ilusa lokkis peaga poisi alati paari; või olid huvitavad hoopis teistmoodi riided ja ilusad peakatted; või meenus hoopistükkis vanatädi kulunud kapp, kus kaarte hoiti. Loe lähemalt Loovhoog toodetest siin.

Kolmandaks auhinnaks on Meelis Looveri poolt  Tark mees taskus. Tark mees taskus on lihtne, lõbus ja arendav Eestis välja mõeldud seltskonna-kaardimängude sari. “Kas tead N-tähega algavat lindu? Aga spordiala, sõiduvahendit või kööginõu? Paku esimesena sõna, mis algab nõutud tähega ning vastab teemale. Lase oma tark mees taskust välja, sest iga pakkumine loeb! Mäng on universaalne, arendav, lihtne, kompaktne ja mitmekülgne. Loe lähemalt siin.

Sisenen mängu!

Hea vihje: vastused kõikidele küsmustele leiad Loov Eesti veebilehelt! Võitjad kuulutame välja järgmisel esmaspäeval.

KUUENDA NÄDALA õiged vastused:

1) Loov Eesti aitab loomeprojekte Ajujahile Teamlab startup üritustelt.

2) Loov Eesti tegevjuht on Eva Leemet.

VÕITJAD:
-Dada Tikumõistatused lauamäng: Jaanus Vahesalu
-Kadri Kruus nahast käepael: Triin Rannamaa

Palju õnne teile! Võitjatega võetakse ühendust.