Loov Eesti: kohalik majandus elavneb festivalide ja kultuuriüritustega

08. juuli, 2010
Eesti eri piirkonnad meelitavad külastajaid  sel nädalavahetusel rohkem kui  100 erineva kultuurisündmuse ja 9 suure festivaliga, mis pakuvad lisaks elamustele ka lisavõimalusi kohalikele ettevõtjatele ja majutusasutustele. Üritusinfopankade kultuur.info, mistoimub.ee ja 24tundi.ee andmetel on erinevaid kultuuriüritusi juulist augustini  üle Eesti toimumas kokku üle 500. Selle nädala jooksul ja nädalavahetusel alustab Eesti erinevates paikades 9 festivali, millest vanim, Pärnu Dokumentaal- ja Antropoloogiafilmide festival näitab väärtfilme juba 24. korda.

Festivalid ergutavad ka loomeettevõtlust, pakkudes esinemisvõimalusi muusikutele ja näitlejatele, oma tooteid saavad näidata ja müüa kunstnikud ja käsitöölised. Erinevates loomeettevõtluse vormides tehtavad üritused ja nende mõju on Loov Eesti tegevjuhi Eva Leemeti hinnangul toonud atraktiivsust unustatud paikadesse Eestis ning elavdavad nii toitlustus-, majutus-, kaubandus-  kui ka loomeettevõtete  turgu.

“Sageli ei teadvustata, et ka festivalide näol on tegemist loomeettevõtlusega, mille kaudu piirkonnad saavad festivalidelt mitte ainult kultuurilisi elamusi, vaid ka konkreetset majanduslikku tulu. Kohalikud ettevõtjad  saavad pakkuda festivali külalistele oma kaupu ja teenuseid ning muuta seeläbi ka kohalikku ettevõtlust tuntumaks ja piirkonda atraktiivsemaks,”  hindas Leemet.

Festivalide positiivset mõju kohalikule majanduselule on esile toonud nii Pärnu linnapea Toomas Kivimägi Hansapäevadele viidates kui ka  Juu Jääbi ja Viljandi Pärimusmuusikafestivali korraldajad.

Sel nädalal meelitavad külastajaid 9 festivali: Kihnu Mere Pidu,  Rakvere XI rahvusvaheline teatrifestival Baltoscandal ning Saaremaa Orelifestival, Võru Folkloorifestival ning Keskaja Päevad Tallinnas,  Pärnus avatavad Ooperipäevad. Viljandimaal, Karksi-Nuias peetakse Ordulinnuse päevi, mitmetes paikades üle toimuvad Seitsme linna Muusikapäevad ning Keri saarel Valgete Ööde filmifestival. Lisaks festivalidele on toimumas Eestis mitmeid ühepäevaseid loomingulisi ettevõtmisi.

Erinevaid sündmusi sel nädalavahetusel kultuur.info