Loov Eesti kutsub: „Disain, loomulikult!“- mood ja mõnda Eestist ning Saksamaalt 4-13. mail

03. aprill, 2012

ALINASCHUERFELD_Model_mit_SchuhkragenFestivali „Saksa kevad“ raames on 4.-13. mail Tallinnas Iida Galeriis (Suur-Karja 2) avatud jätkusuutliku disaini näitusmüük ehk pop-up shop „Disain, loomulikult!“, kus saab näha ja osta Eesti ja Saksa disainerite rõivaid, aksessuaare ning tekstiili. Üritust korraldavad Goethe Instituut koostöös Eesti Disainikeskuse ja Loov Eestiga.


Tegu on Eesti mõistes küllaltki uudse lähenemisviisiga, sest jätkusuutlikku disaini on täna meie autorite loomingu hulgas minimaalselt, küll aga on seda enam häid näiteid tuua Saksamaalt. „Disain, loomulikult!“ tõstab esile nn. „rohelise“ disaini ja tootmise ilu ja eripära näidates, et ausate põhimõtetega loodud toodang võib olla samuti eksklusiivne ning silmapaistev. Kõik pop-up shop-il esindatud autorid kasutavad innovaatilisi, loodust säästvaid materjale ning tehnikaid, vastandudes sellega kiirmoele ning vastutustundetule ületarbimisele.

isabelSaksa väljapaneku kuraator on tuntud moelooja ja Berliini moenädala Green Roomi eestvedaja Magdalena Schaffrin. Eesti disainereid aitas leida ning väljapanekusse sobitada moedisainer Maarja Tali.

Osalejate valikul peeti silmas kolme peamist kriteeriumi: materjalid ja tootmisviisid arvestavad rohelisi põhimõtteid; neid saab võimalikult säästlikult kasutada – ideaaljuhul  taaskasutada ning tootmisprotsess peab olema eetiline. Viimast iseloomustavad nii inimväärikusele vastavad töötingimused kui aus töötasu. Kõiki sellisel viisil valminud esemeid ühendab aga kõrgetasemeline ja innovatiivne disain.

Vaatamiseks- soetamiseks on väljapaneku hulgas järgmised Saksa kaubamärgid: 
Alma&Lovis (mood), Alina Schürfeld (kotid, kingad), Anne Gorke (mood), EKN Footwear (jalatsid), Isabell de Hillerin (mood), Sey Jeans (mood), deepmello (mood, kotid, aksessuaarid) karl_disain

Eesti disaineritest on esindatud Birgit Skolimowski (ehted), Maarja Naan (meeste aksessuaarid), Annike Laigo (padjad), Mare Kelpman (tekstiilid, rõivad), Erkki Engso (nahkesemed, kingad), Karl Annus Karl Annus (prillid).

Jälgige uudiseid, peagi tutvustame disainereid lähemalt!

Seminar “Jätkusuutlik disain: ideest eduka tooteni”.

4. mail toimub Iida Galeriis seminar “Jätkusuutlik disain: ideest eduka tooteni”, mis käsitleb jätkusuutliku disaini põhimõtteid ning tootmisprotsesse.

Seminarile ootame disainereid,moeloojaid, disainitudengeid, tootjaid, investoreid ja lihtsalt öko-entusiaste.

Seminaril saab kuulata jätkusuutliku mõtlemisega disainereid:
– Magdalena Schaffrin (Saksa väljapaneku kuraator, moelooja ja Berliini moenädala Green Roomi eestvedaja)
– Jens Soth (rahvusvaheline ekspert jätkusuutlike materjalide ja tootmise teemal)
– Reet Aus (Trash to Trend)
– Anne-Christin Bansleben (deepmello)

Koht: Iiida galerii 2. korrus (Suur-Karja 2) Tallinn, pilet 5 EUR, eelregistreerimisega.

Üritust korraldavad Goethe Instituut koostöös Eesti Disainikeskuse ja Loov Eestiga. Ürituse korraldamist toetab EAS Euroopa Sotsiaalfondi ja Regionaalfondi vahenditest.

Lisainfo: www.saksakevad.ee ja Facebookist.

Lae alla Saksa Kevad: “Disain, loomulikult!” kataloog