Loov Eesti kutsub seminarile: Kuidas aitab ühisturundus välisturgudele?

24. mai, 2012
nordic_look_2012Sellel nädalal startinud Nordic Look 2012 keskendub arhitektuurile ja linnaruumi planeerimisele, mis on Eesti kontekstis väga oluline teema. Ühisturunduse tugevaid külgi tutvustav seminar toimub KUMUS 30. mai pärastlõunal kell 12.45. Kutsume kõiki linnaruumi tellimise ning kujundamisega seotud isikuid osa võtma!

Pärast edukat kõigi huvigruppidega arvestavat arhitektuurivõistlust ja intellektuaalomandit kaitsva töölepingu sõlmimist on sündinud elav linnakeskkond. Seda koostöös sündinud head näidet tasub Eesti ja Põhjamaadel koos välisturgudele tutvustada, miks mitte isegi müüa. Eesti ja viis Põhjamaad on eraldi võttes väiksed tegijad, koos oma tugevaid külgi võimendades on neil läbilööki.
Seminaril arutleme Eesti ja Põhjamaade ühisturunduse võimaluste üle – kas sellel on mõtet ja ühishuvi? Täpsustame, millised võimalused ja eesmärgid on Eesti arhitektuuribüroodeel ning räägime, kuidas toetatakse välisturgudele sisenemist.
Seminari moderaator on Imre Mürk Eesti Arengufondist.
Raul Allikivi, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu osakonna juhataja asetäitja räägib, millised on Eesti ettevõtete perspektiivid võimalused Aasias ja Venemaal. Põhjamaade ühisturunduse seniseid kogemusi ja edu Aasia turgudel jagab Janne Teräsvirta, ALA Architects, arhitekt (Soome).
Projekteerimise, ideede ja teadmiste ekspordivõimalusi ja strateegiaid Vene ja endiste SRÜ riikide turgudel käsitlevad Denis Priimägi  (EASvälisesindaja Ukrainas) ja Aurelia Lorents, (EAS ekspordikonsultant Helsingis).
Seminar jätkub paneelaruteluga arhitektuuribüroode huvide teemal.
Pärast seminari kell 18 on võimalik Kumus vaadata tasuta arhitektuurifilmi: “Minu mänguväljak” (My Playground, Taani, 2009)
Seminar on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerumine hiljemalt 28. Mail. Seminar toimub eesti ja inglise keeles ilma tõlketa.
15.-30. mail toimuvat sündmuste sarja Nordic Look korraldavad  Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, Eesti Arhitektuurikeskus ja Loov Eesti. Ettevõtmine toob arhitektuuri ja linnaruumi kujundamist puudutavad arutelud ja kitsaskohad kontoriseinte vahelt avalikkuse ette ning rajab pinnase Eesti ja Põhjamaade tihedamaks koostööks!