Loov Eesti õpetab Ettevõtluspäeval häid ettevõtlusideid pätsama

30. september, 2014

Loov Eesti töötoas saab 1. oktoobril Tallinna Ettevõtluspäeva raames tuntud innovatsioonimõtleja David Murray poolt loodud ideede laenamise mudeliga tutvuda. Töötuba aitab ettevõtjatel või ettevõtlusega alustajatel teistest valdkondadest nutikaid ideid ja teravaid lahendusi  leida.

 

Töötoa läbiviija, koolitaja ja Neitsijärve Loovusaida rajaja, Indrek Maripuu sõnul põhinevad enamik edulugusid laenatud, kopeeritud või pätsatud ideedel. “Albert Einstein on öelnud: “Loovuse saladus peitub oskuses peita oma allikaid.” Usun, et ettevõtjatele on kasulik oma ärikontseptsioonile aeg-ajalt teise nurga alt läheneda ja uusi ideid ja lahendusi mõne teise valdkonna praktikatest otsida,” selgitas Maripuu.  

Töötoas käiakse Indrek Maripuu juhendamisel läbi David Murray

poolt defineeritud ideede laenamise teekonna kuus sammu. Viru hotell tutvustab töötoa sissejuhatuses ka oma unikaalset hotellikontseptsiooni – Estoria hotelli – mis on Viru keskuses asuv Eesti lugusid rääkiv privaatne oaas linnakeskuses nii ärikohtumisteks kui rahulikuks puhkuseks. Praktilise juhtumi analüüsi jaoks osaleb töötoas Viru hotelli esindaja, püstitades reaalse probleemi, millele üheskoos lahendust leitakse.

Loov Eesti töötuba “Kuidas otsida ja leida ideid oma äri arendamiseks teistest valdkondadest” toimub 1. oktoobril algusega kell 11.30 Viru keskuse konverentsikeskuses.