Loov Eesti õpetab teatrietendusega noortele ettevõtlikkust

15. detsember, 2010

 

alt Loov Eesti alustas 14. detsembril eelkõige tudengitele suunatud harivate teatrietendustega, mille eesmärgiks on ärgitada noori inimesi ettevõtlusega tegelema.

„Ettevõtliku mõttelaadi tähtsusest ja ettevõtlusega alustamise julgustamisest räägitakse palju. Loov Eesti  soovib anda sellesse teemasse oma panuse. Koostöös  Juhtimisteatriga pakume harivat etendust äriidee sünnist ettevõtte loomise ja kasvuraskusteni,” ütles Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet.

Loov Eesti korraldab seesugust koolitust juba teist aastat.  „Tegutseme selle nimel, et meil oleks rohkem julgeid ja edukaid loomeettevõtjaid ning kuidas saaks seda loovamalt ja tabavamalt  edasi anda, kui läbi teatrietenduse, kus mängivad suurepärased näitlejad?” lisas Loov Eesti tegevjuht.

Etendus – koolitus on mõeldud kõigile üliõpilastele ning loomeinimestele, kes tahavad oma vaimu värskena hoida ja tulevikus oma loovust ettevõtlikult rakendada.

Koolituses on kokku pandud kolm erinevat vormi – teater, loeng ja juhtumianalüüs ehk case-study. Näitlejad mängivad ette loo, mida lühikeste loengute ja kommentaaridega katkestatakse ja analüüsitakse.

Kommentaaride ja analüüsiga läbi pikitud teatraliseeritud koolitus puudutab kaht olulist teemade  ringi loovettevõtluses, millega hakkama saamine on igale loomingulisele inimesele paras pähkel. Esimene on seotud loomingu turu ja turustamisega, teine loomeettevõtte kasvamise ja juhtimisega.

„Palju õnne igaks elujuhtumiks“ on Juhtimisteatri projekt, mis on spetsiaalselt tehtud Loov Eesti tellimusel looverialade jt. loomeettevõtlusest huvitatud üliõpilaste jaoks. Selles mängivad Piret Laurimaa, Sepo Seeman ja Tiit Palu ning koolitust viib läbi Heiti Pakk.

14.detsembril Tallinnas, Rävala pst 8 saalis, 15. detsembril Viljandis Pärimusmuusika Aida suures saalis (Tasuja 6), 16. detsembril Tartus Korp!Rotalia saalis (Tähe 3) algusega kell 18.00.

Etenduse korraldamist toetab Briti Nõukogu Tallinnas

Vaata pilte Tallinna etendusest meie Facebooki lehelt