Loov Eesti PESA ja TeamLabi ettevõtted säravad 2014. aasta Disainiauhindadel

10. september, 2014

linnupete spoon1 2014 eneraudMeil on erakordselt hea meel näha Loov Eesti tootearendusprogrammi vilistlasi nii noore disaineri SÄSI finalistide hulgas kui disainiauhinna BRUNO nominentide hulgas. Samuti on BRUNO disainlahenduste hulgas startup-ürituse TeamLab võitjameeskonnad.

SÄSI tunnustab andekaid noori disainereid- finaalis kolm PESAkat!

Noore disaineri auhinna SÄSI eesmärk on Eesti disaini järelkasvu kindlustamine, noorte disainerite loova ja iseseisva tegutsemise toetamine ja julgustamine, disainiteadvuse süvendamine ja valdkonna laiendamine ning uute loojate toomine meedia, avalikkuse ja eelkõige ettevõtjate huviorbiiti. SÄSI on rahaline auhind parimale Eesti noorele disainerile väljapaistva disainialase tegevuse eest kahel viimasel aastal.

32 kandidaadi hulgast valis finalistid välja žürii koosseisus: Martin Pärn, Ville Jehe, Heikki Zoova, Kärt Ojavee, Jane Oblikas ja Eha Komissarov. 10 finalisti hulka pääsesid: Aap Piho, Ene Raud, Johanna Tammsalu, Marit Ilison, Martin Saar, Mihkel Güsson, Mihkel Masso, Mirja Pitkäärt, Pamela Peepson ja Stella Soomlais.

10 finalisti hulgas on andekad PESAkad Ene Raud, Johanna Tammsalu ja Stella Soomlais.
/ Žürii kommentaarid disaineritele:

Ene Raud: “Ene Raua tegevus on traditsioonilisele keraamika mõistele andnud laiema mõõtme.”
Johanna Tammsalu: “Keraamilised lambikuplid ja ronimisköitest ehted on vaid mõned näited Hispaanias disaini õppinud Johanna loomeampluaast.”
Stella Soomlais: “Nahadisainer, kes lisaks eritellimusele on oma brändi alt välja töötanud väga edukad koti- ja aaksessuaarimudelid ning suudab oma tööst ja loomingust ka elatuda.”

Vaata kõiki finaliste siit: http://www.eestidisainiauhinnad.ee/et

Disainiauhind BRUNO – TeamLabi võitjad astuvad PESAkatele kannule

Stella Soomlais Driftband S2siDisainiauhinda Bruno antakse välja alates 2006. aastast ning on oma nime saanud disainikateedri rajaja prof. Bruno Tombergi järgi.  Alates käesolevast aastast keskendub Eesti Disainerite Liid poolt välja antav  auhind eelkõige tootedisainile, ühildades disainjuhtimise kategooria EAS “Aasta disaini rakendaja auhinnaga”.

Parima tööstusdisaini kategoorias  paistab silma TeamLab võiduprojekti Driftband ning PESA vilistlase Stella Soomlaisi koostöös valminud kiipkaarte asendav käepael.  Samuti leiame kandidaatide hulgast esimese TeamLabi võitja Shaka tuulemõõtmissüsteemi, mis nutitelefoni abil andmeid nii mõõta kui jagada lubab.  

PESA vilistlane, puidust mööblit tootev Radis on kategoorias väljas lausa mitme teosega, samuti näeme visuaalselt puhast moodulistest koosnevat välikööki Ulaelult.

Parima autoridisaini nominentide hulgas kohtame taas PESA programmi läbinud Ene Rauda, kelle Eesti loodusest inspireeritud linnupettelusikad on arendatud professionaalsete kokkade arvamuste põhjal.

Eesti Disainiauhindu antakse välja koostöös Eesti Disainerite Liidu, Eesti Disainikeskuse, ADC*Estonia ja Teenusmajanduse Kojaga. 2014 .a. nominentide näitus toimub NO99 teatris ning auhindade kätteandmise gala toimub 26.septembril Lilleküla  Jalgpallihallis (Asula 4B) IX Disainiöö raames. Piletid müügil Piletilevis.

Finalistide töödega saab tutvuda siin: http://defol.io/eda/2014sasi/finalists  

Hoiame kõigile pöialt!