Loov Eesti sünnipäevamäng – neljas voor!

30. november, 2014

Auhinnamäng täies hoos- neljas voor! Kui kolm on juba seltskond, siis neli on vägev pidu ja põhjust meil tähistamiseks on! Loov Eesti auhinnamäng võtab vähe aega ent annab sulle püsiväärtusega kingituse. Pane oma teadmised proovile ja võida loovust Eesti disaineritelt! Loosime vastajate vahel välja eriti vahvaid auhindu meie Loov Eesti Poe disaineritelt.

Vasta lihtsalt paarile Loov Eestit puudutavale küsimusele, pane kirja oma nimi ning osaledki sünnipäevamängus!

Neljandas voorus on Loov Eesti müüdimurdja ja kõik saavad sellest osa!
Müüt: “Lauamängud on lastele”
Ei, kuna iga huvitav lauamäng sisaldab eneses paraja annuse taktikat ja strateegiat. Seega on lauamängu näol tegemist suurepärase mõtlemisülesandega, mille juures võib tihti tõmmata ka häid paralleele täiskasvanute maailmaga! Lisaks annavad lauamängud ka täiskasvanutele suurepärase ettekäände tundmaks mängimsest hasarti ja rõõmu. Sukeldu mängu ja unusta oma olmemured!

Seekord on auhinnaks Umbra- “Tähestikumadu” lauamäng. Arendav ja mänguline õppematerjal tähtede järjestuse ja häälikute õppimiseks. Alusta ladumist tähest A (mao pea). Pea kujutis on märgitud mängu põhjale. Edasi liigu tähestikulises järjekorras pusletükke lisades (B, C, D…) kuni sabani. Tulemuseks on kerratõmbunud boa.

Umbra loob kasulikke asju, mis muudavad maailma lihtsamaks ning teistmoodi asju, mis aitavad edasi liikuda takerdunud mõtete juurest. Umbra disaineriks on Riho Luuse, kelle eesmärgiks on luua tehniliselt nutikaid lahendusi. Muuhulgas on ta üks staažikamaid Eesti postmargikunstnikke, kelle loodud on 26 postmarki. Umbra tootevalikusse kuuluvad ka lastele mõeldud mängud. Riho ütleb, et need on mängulised ja lõbusad, ent samas arendavad ja mõtestatud. Umbra tähendab ladina keeles väikest varju Sinu taga siis, kui süttib valgus. Leia lisainformatsioon siit.

Teiseks auhinnaks on DADA poolt lauamäng “Riigimehed”. Populaarse ja palju kõneainet tekitanud lauamängu Riigimehed on välja mõelnud Tujurikkuja ja Riigimeeste telesarja autorite rühmitus Õ-Fraktsioon. Lõbus lauamäng keskendub Eesti lähiajaloo ohtratele poliitskandaalidele. Mängijate ülesandeks on skandaalide rägastikust terve nahaga läbi pääseda ja kaasmängijate elu võimalikult keeruliseks muuta, täpselt nagu Eesti poliitikas. Lauamäng läbis tuleproovi ka Ringvaate saates, kus suutis naerutada saatejuhte ning teenis heakskiidu kui lõbus ja hästi tasakaalus seltskonnamäng.

Nime alla DADA koondub väike ettevõte 7 töötajaga. Igapäevaselt on töötajad sukeldunud reklaamimaailma, aga ikka jääb loomingut üle. “Elame ju kõik heade mõtete linnas Tartus”. Nii ongi mitme aasta vältel tehtud erinevaid lauamänge: küll eritellimusel või töötajate enda mõttelennust uusi mänge loonud. Lisainformatsiooni leiad siit.

Iga nädal paneme välja uued küsimused ja loomulikult uud auhinnad, seega tule tagasi ja proovi õnne!

Sisenen mängu!
Hea vihje: vastused kõikidele küsmustele leiad Loov Eesti veebilehelt! Võitjad kuulutame välja järgmisel esmaspäeval.

KOLMANDA NÄDALA õiged vastused:
1)Millise üle-euroopalise programmi kohta jagab infot Loov Eesti? Loov Euroopa

2) Autoriõigusega seotud nõu leiab Loov Eesti veebilehelt rubriigist “Alusta ettevõtlusega”.

VÕITJAD:
Helerin Väronen- Dada Retseptikaardid
Helin Kliimann-Indrek Maripuu “daVinci” arendav lauamäng

Palju õnne! Võitjatega võetakse ühendust.