Loov Eesti tootearenduspäeval TEAM-UP! võitjaks osutus tuulemõõtja nutitelefonile

22. märts, 2011

altLoov Eesti, EKA ja TTÜ korraldusel toimus 19. märtsil Tehnopolis esmakordselt tootearenduspäev TEAM-UP! kus osalesid läbilöögivõimelise toote tekkeks vajalikud osapooled – insenerid, disainerid ja turundajad, kes intensiivse meeskonnatöö tulemusena päeva lõpuks mitmed põnevad ideed välja töötasid. 

Mentoritest koosneva zhürii hinnangul kuulutati võidutööks TTÜ magistrandi Raigo Raamatu idee, milleks oli tuult mõõtev lisaseade nutitelefonile, mis audioväljundi kaudu telefonile tuule suuda ning kiirust kuvab ning võimaldab samas lihtsalt infot kogukonnas jagada. Seadme sihtgrupiks on eelkõige surfiarmastajad, kuid samuti golfi harrastajad ja kalamehed.

Zhürii sõnul väärisid ära märkimist ka puhastussüsteem muruniidukitele ning täiendus kangastelgede soale. Tooteideede hulgas oli vee mitmeid põnevaid lahendusi nagu käe järgi kohanduv pliiats, interaktiivne kohvikulaud, portatiivne öise nägemise süsteem, posti monitoorija postkastis, mugav padi lennureisijatele ning lamp-raamatuhoidja, mis võimaldab pikali asendis raamatut või tahvelarvutit lugeda.

2009. aastal kangastelgedel rakendatavate reguleeritavate piivahedega soa eest Euroopa naisleiutajate preemia saanud Kadi Pajupuu tuli üritusele sooviga arendada suga edasi nõnda, et ühe rakendusega oleks võimalik kududa erineva laiusega kangast. „Tulin päevale suure hingevärinaga, sest tegu on nõnda tekstiilispetsiifilise probleemiga. Mul oli vaja insenere, kellel oleks teadmised ka metalli alal ning kes aitaks mind töödega edasi ning tänane päev on olnud väga tulemusrikas,“ kommenteeris Pajupuu.

Globaalse levikuga uudse peegelkaamera lisaseadme looja Tõnis Liivamägi, kes osales üritusel mentorina, oli samuti positiivselt meelestatud: „ Võin oma kogemuse põhjal öelda, et siin oleks ma ühe päevaga ära teinud ilmselt mitme kuu töö üksi pusides. Või kiiresti teada saanud, et mu idee on halb ning edasi liikuda,“ sõnas Liivamägi.

Võitjameeskonnale on Loov Eesti välja pannud võimaluse valmistada ideest prototüüp. Tehnopoli mentorid pakuvad meeskonnale vajalikku koolitust ning nõustamist idee edasiarenduseks.

Mentoritena juhendasid osalejaid Tõnis Liivamägi, tööstusdisainer Pent Talvet, tootedisainer Pavel Sidorenko, MobileMonday Estonia ja Garage48 kaasasutaja  Priit Salumaa; ning Tehnopoli inkubatsioonijuht Raido Pikkar.

Fotosid vaata Loov Eesti Facebookist ja videoklippi AK-st