Loov Eesti tootearendusprogrammi PESA rändnäitus läheb Viljandisse

17. juuli, 2012


Loov Eesti virtuaalse tootearendusprogrammi PESA esimese lennu lõpetamist tähistatakse näitustega Tallinnas, Pärnus, Viljandis ja Tartus. Viljandi Kultuuriakadeemias saab PESA programmis osalenud toodete näitusega tutvuda  25.-juulist 8. augustini.

Sel kevadel lõpetas esimene lend Loov Eesti algatatud virtuaalse tootearenduskeskkonna PESA programmi. PESAs valminud toodete hulgast võib leida nii nupuka lahendusega mööblit, ilusaid ja praktilisi rõivakollektsioone, kvaliteetse disainiga aksessuaare kui ka arendavaid mänge.

„PESA on täna ainus tootearendusele suunatud virtuaalne programm. Ettevõtmise eesmärgiks on aidata loomettevõtjatel efektiivsemalt valmistoote ja ärimudeli ning müügikanaliteni jõuda, mis on valdkonna ettevõtjate suurim probleem. Meie koolitajate kvaliteet ning programmi virtuaalne formaat lubab  tootesarendustuge saada olenemata asukohast,“ rääkis Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet. Esimese lennu seas on ettevõtjaid nii Võrumaalt, Avinurmest kui Tartust ja Viljandist.

PESA projektid 2012. aastal olid järgmised: Arteljee vihmamantlid, Stella Soomlais Design, LooPuu, Deko Disain, Radis, Contact, Khis, Karl Disain, Iizi, Landeco, Kooreürask, ULAELU, Funktsionaalne puittoode Avinurme Elulaadikeskusest, Pipik, MOOI, Raamatuhoidja.

Täname koolitajaid Anu-Mall Naaritsat, Martin Pärna, Indrek Maripuud, Maire Otsust, Ivar Lukka ja kõiki teisi, kes oma teadmisi ja kogemusi jagasid.

PESA projektide õnnestumisele aitasid kaasa vabatahtlikud managerid: Tiina Liitmäe, Irina Talviste, Inga Kalvist ja Margo Allik.

Edasi on võimalik näitust näha 3.-16. septembrini Tartu Loomemajanduskeskuses (Kalevi 13)

Avaldusi 2012. algavasse PESA programmi võtame vastu 5. septembrini aadressil  mariliis@looveesti.ee