Loov Eesti tutvustab Innovatsiooniekspressi toel Eesti loomeettevõtteid Põhjamaades

09. jaanuar, 2017

Loov Eesti on juba viis hooaega toetanud läbi veebipõhise arendusprogrammi PESA loomeettevõtete tegevust. 2016. aastal lisandus jätkuprogramm PESA+, mis on mõeldud eksporti alustavatele ettevõtetele. Ekspordiprogrammi peakoolitaja on Marketingi Instituut.

PESA + programmiga saab liituda SIIN

Loomeettevõtete ekspordiprogrammis alustasime tihedat koostöö Põhjamaadega – Taani, Island, Rootsi ja Soome.   Esimene ühisprojekt leidis aset käesoleva aasta augustis, kui Loov Eesti osales Nordic BUZZ nimelisel noorte disainite pop-up messil Formex Stockholm raames.

„Esimene rahvusvahelise messi kogemus oli meile kõigile õppetunniks. Kuidas siis muidu ikka teada saada, kas minu toode kohalikele meeldib, mida oodatakse ja/või soovitakse näha, missugune on turg ja mis tüüpi on edasimüüjad. Kuid mitte vähem oluline ei olnud ka õppetund messiboksi ülesehitusest, toodete eksponeerimisest ja käitumisest messil,“ rääkis Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet.

Väga konstruktiivse ja efektiivse koostöö jätkuks ongi ellu kutsutud projekt Entrepreneur Creative Showcase 3 in 2017 – Nordic BUZZ 2017.

Projektis on kesksel kohal Nordic BUZZ 2017, mis sel aastal toimub Helsingis disaininädala ja Habitare messi raames.  Kõik partnerriigid kaasavad projekti kuni 15 loomeettevõtet, kel juba on ekspordivalmidus. Loov Eesti kaasab sinna eelkõige PESA+ programmi vilistlased.

Messiks ettevalmistamise perioodil toimuvad ettevõtetele töötoad, koolitused ja mentorkohtumised. Nende tegevustega tagatakse, et ettevõtted saaksid messi tingimustes sellest  maksimaalse kasu.

Põhjamaade Ministrite Nõukogu toel oli Eesti väikse- ja keskmise suurusega ettevõtete (VKE) võrgustikel 2016. aastal esimest korda võimalus osaleda BSR Stars Innovation Express (Innovatsiooniekspress) toetusprogrammis. Innovatsiooniekspress toetab Läänemere riikide VKE klastrite ja innovatsioonivõrgustike rahvusvahelistumist.