Loov Eesti vaatab aastal 2012 piiri taha

11. jaanuar, 2012

looveestiAlanud aasta on Loov Eestile juba neljas hooaeg.  Rõõmustame koos oma heade partneritega edukalt käivitunud projektide üle ning vaatame endiselt avatud silmadega ringi uute väljakutsete järele.


Endises headuses jätkuvad maakondlikud seminarid loomeettevõtjatele. Sel aastal on fookuses müük. “Kuidas müüa?” seminaride karussell käivitub naistepäeval ja kahe nädala jooksul toimuvad koolitused Viljandis, Valgas, Rakveres, Jõhvis ja Haapsalus.

Tudengitele suunatud sündmustest jätkub TeamUp!  Kaks Startup Garage’ga koostöös korraldatud tootearenduspäeva jagunevad kevadesse ja sügisesse, kusjuures viimane sündmus laieneb nii osavõtjate kui ka mentorite poolest juba üle Eesti piiride.

Meie suurepärane teatrietendus ettevõtlusest “Palju õnne igaks elujuhtumiks!” ootab jätkuvalt mänguvõimalusi. Oleme avatud ettepanekutele, kus ja kellel seda vajalik ja kasulik oleks näha.

Valdkondlike seminaridega alustame juba jaanurikuus ja pakume kunstivaldkonnas tegutsejatele  seminari “Kuidas müüa kunsti?”  Aasta jooksul saavad teoks veel mitmed loengud ja seminarid erinevatele loomemajanduse valdkondadele ning ikka on eesmärgiks keskenduda valdkonnaspetsiifilistele küsimustele, pakkudes parimaid praktikaid ja kogemusi  nii Eestist kui ka väljapoolt.

Oleme aastatega loonud veebipõhise loomeettevõtjatele suunatud infopanga, www.looveesti.ee, mis täieneb pidevalt uute sisulehtedega ja hoolitseme selle eest, et olemasolev info oleks kontrollitud ja  tõene.  Lisaks ettevõtlusalastele materjalidele on meie veebis suures mahus loomemajanduse alast informatsiooni. Kõik Eestis, aga ka paljud Põhjamaades ja kogu Euroopas läbiviidud uuringute materjalid, koostatud ülevaated ja avaldatud teatmikud on leidnud meie keskkonnas kindla koha.

Loomemajanduse uudised  jõuavad lisaks veebile kõigi huvilisteni ka Facebooki, Twitteri ja kaks korda kuus ilmuva uudiskirja vahendusel. Selleks, et meie poolt toodetav ja levitatav uudisvoog võiks kanda ka teie uudiseid, olete kõik oodatud meile oma sündmustest ja tegemistest teada andma.

Uuest aastast pakume ka ingliskeelseid uudiseid: kodustele lugejatele lugusid välismaalt, väljaspoole Eestit uudiseid meie loomemajandusest.

Viimasel aastal lisandus veebile kaks uut virtuaalset keskkonda. Neist esimene on portfoolio ja müügikeskkond pood.looveesti.ee.  Loov Eesti Pood on oma esimese tegevusaastaga kogunud suure hulga loojaid, kes meie Poe keskkonnas endid ja oma tooteid tutvustavad ning kus on võimalus ka oste sooritada. Uuel aastal ootab e-poodi ees rahvusvahelistumine – ehk siis lisandub ingliskeelne versioon ja rahvusvahelised pangamaksed. Loodame, et see uuendus aitab kaasa eesti disainerite tutvustamisele välismaal ja annab nende poolt loodud toodetele väljundi ekspordiks.

Uusim lisandus meie veebiteenustes on virtuaalne tootearenduskeskkond PESA .

Alates möödunud septembrist kasvab meie PESAs 20 innovaatilist tooteideed ja nende esimesi vilju näeme juba juunikuus, programmi esimene hooaeg lõpeb jaanipäevaks.  Kindlasti kuulutame aga suve teisel poolel välja uue konkursi ja alustame sügisest uute pesalistega.

Loomemajanduse arengu toetamine Eestis on meie peamine ülesanne, kuid loomemajanduse rahvusvahelisele areenile tõstmine suur väljakutse.  Lähimate naabritega nii põhja- kui ka lõunasuunal oleme lähedastes ja soojades suhetes. Koostöö tõhususest annab märku ka Loov Eestile antud võimalus olla Põhjamõõtme kultuuripartnerluse (The Northern Dimension Partnership on Culture – NDCP) infoveebi looja ja haldaja.

Soovime kõgile meie partneritele jõudu ja edu ning palju tõhusaid koostööprojekte!