Loov Eesti valmistab Baltimaade loomeettevõtteid ette globaalseks konkursiks

07. oktoober, 2014

CBCBaltic10.-12. oktoobrini peetakse Tallinnas maailma suurima loomeettevõtete konkursi Creative Business Cup (CBC) ettevalmistavat laagrit Baltimaade loomeettevõtetele. Üritus saab teoks CBC peakoordinaatori, CKO (Center for Cultural and Experience Economy) Taanist ja Loov Eesti koostöös.

Laagrisse on kutsutud Eesti ja Taani parimate ekspertide nõuandeid kuulama ja õppima Eesti, Läti ja Leedu ning ka Rootsi piirkondlike loomeettevõtete võistluste esikolmikutesse kuulunud ettevõtjad. Kõik osalejad võistlevad CBC finaalis 17.-19. novembrini Taanis, Kopenhaagenis. Kolmepäevase laagri eesmärk on suurendada osalejate esinemisoskusi ja kõigil on võimalus end esindusliku zhürii ees pitchingus proovile panna, et kasulikku tagasisidet saada.

„Eesti ettevõtjad on oma nutikate tootelahendustega juba mõnda aega maailmas silma paistnud. See, et Creative Business Cup’i korraldajad valisid ettevalmistava laagri läbiviimise kohaks just Eesti, näitab suurt usaldust meie loomeinimeste, ekspertide ning ettevõtjate teadmiste ja kogemuste vastu. Pikaajaline partnerlus CBC peakorraldajaga ja meie ettevõtete meeldejääv esinemine varasematel aastatel on Loov Eestile märk, et tegutseme õiges suunas,“ ütles Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet.

Eestit esindavad CBC finaalvõistlusel Eesti eelvooru võitnud Aiden App mobiiliaplikatsiooniga, mis aitab depressioonile kalduvatel inimestel ennetada probleemide süvenemist ja oma seisundit jälgida. Lisaks sõidavad Taani kogemusi omandama Alfa Arhitektid ehitusmoodulitest majaga Alfabox ja taaskasutuspuidust omanäolist mööblit tootev Derelict Furniture.

Koolitusi viivad läbi oma valdkonna tunnustatud eksperdid: Juko-Mart Kõlar, Ragnar Siil, Vita Brakovska, Yrjö Ojasaar ja CBC peakorraldaja Rasmus Wiinstedt Tscherning. Züriis osalevad lisaks ekspertidele ingelinvestor Indrek Kasela ning ettevõtja ja investor Andrei Korobeinik.

Konkurss Creative Business Cup (CBC) toimub 17.-19. novembrini Taanis, Kopenhaagenis. Konkursil osaleb enam kui 50 riiki ning auhinnafond ületab 100 000 USD. Igat riiki esindab võistlusel vaid üks loomesisendiga ettevõte – kas loomeettevõte või tavaettevõtte, mille puhul loov sisend on oluliselt tõstnud selle konkurentsivõimet ning kogemusi omandada saavad ka piirkondlike võistluste teise ja kolmanda koha pälvinud ettevõtted.

Globaalne loomeettevõtjate võistlus Creative Business Cup annab lisaks osalemiskogemusele ka tõuke ettevõtte arenguks. Kopenhaagenisse tulevad lisaks loomemajanduse maailmatasemel ekspertidele ka investorid, et parimad ideed maailma aidata. Võistluse käigus toimuvad mitmed ettevõtjate koolitused, mille käigus mainekad eksperdid oma teadmisi jagavad. Eestist on varem CBC-il osalenud 2012 aastal JomyBooks – veebipõhine lasteraamatute kirjastamise platvorm ja 2013 esindas Eestit Ajujahil III auhinna pälvinud väikelaste pesutool Pesa.

Loov Eesti on Creative Business Cup ametlik esindaja Eestis.
http://www.creativebusinesscup.com/