Loov Eesti viib kolm Eesti loomeettevõtet globaalsele konkursile

17. november, 2014

creativebusinesscup.nemtilmeld.dk logo17.-19. novembrini peetakse Taanis Kopenhaagenis konkurssi Creative Business Cup (CBC), millel osaleb enam kui 50 riiki ning auhinnafond ületab 100 000 USD. Eestit esindavad CBC finaalvõistlusel Eesti eelvooru võitnud Aiden App mobiiliaplikatsiooniga, mis aitab depressioonile kalduvatel inimestel ennetada probleemide süvenemist ja oma seisundit jälgida. Lisaks sõidavad Taani kogemusi omandama Alfa Arhitektid ehitusmoodulitest majaga Alfabox ja taaskasutuspuidust omanäolist mööblit tootev Derelict Furniture.

„ Creative Business Cup on mõeldud väärtustama just loomevaldkonna tööd innovatsiooni juures. Võistlustulle ei lähe ainult loomevõtjad, vaid oma ideid saavad proovile panna kõik, kelle tootele on loomevaldkonnad lisandväärtust andnud. Loov Eesti töötabki selles suunas, et teadvustada loomevaldkondade panuse olulikust toodete ja teenuste konkurentsivõime tõstmisel,“ ütles Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet.

Ettevõtted valiti välja kevadel toimunud võistlusel ning neid aitasid konkursiks ette valmistada tuntud eksperdid Juko-Mart Kõlar, Ragnar Siil, Vita Brakovska, Yrjö Ojasaar ja CBC peakorraldaja Rasmus Wiinstedt Tscherning. Oma õpitud oskusi said võistlejad proovile panna ka zöürii ees, kus osalesid lisaks ekspertidele ingelinvestor Indrek Kasela ning ettevõtja ja investor Andrei Korobeinik.

aideni presentatsioon“Tänapäevases ärikeskkonnas on juba pea võimatu endale ette kujutada edukaid ettevõtteid, kes mingilgi viisil poleks seotud loomevaldkonnaga. Loomeettevõtete osatähtsus uute töökohtade loomisel ja majanduskasvu turgutamisel on silmnähtavalt tõusuteel. Loomemajanduse ja innovatsiooni vahele võiks juba lausa võrdusmärgi panna. Seetõttu on mul eriti hea meel, et Eesti ettevõtted juba kolmandat aastat Kopenhaagenis toimuval rahvusvahelisel loomevõistlusel Creative Business Cup’il osalevad ja siin koos parimate omasarnastega vastastikku jõudu katsuvad ning üksteise tegemistelt edasiseks inspiratsiooni koguvad,” kinnitas Eesti suursaadik Taanis Katrin Kivi.

Globaalne loomeettevõtjate võistlus Creative Business Cup annab lisaks osalemiskogemusele ka tõuke ettevõtte arenguks. Kopenhaagenisse tulevad lisaks loomemajanduse maailmatasemel ekspertidele ka investorid, et parimad ideed maailma aidata. Võistluse käigus toimuvad mitmed ettevõtjate koolitused, mille käigus mainekad eksperdid oma teadmisi jagavad.

Eestist on varem CBC-il osalenud 2012 aastal JomyBooks – veebipõhine lasteraamatute kirjastamise platvorm ja 2013 esindas Eestit Ajujahil III auhinna pälvinud väikelaste pesutool Pesa.

Loov Eesti on Creative Business Cup ametlik esindaja Eestis.Projekti toetas EAS Euroopa Sotsiaalfondi rahadest.
http://www.creativebusinesscup.com/

eas yhevarviline logo sinineEL Sotsiaalfond horisontaal