Loov Eesti võttis aasta kokku ajalehes

11. detsember, 2019

Istun loomemajanduse konverentsil ühes Euroopa pealinnas. Konverents nagu ikka – auditoorium on inimestest tulvil ja lavalt on just öeldud hulgaliselt trafaretseid avasõnu, kirjtab Eva Leemet.

Ometi on olukord eriline, sest põhiettekandjateks on mitmed koostööpartnerid ja sõbrad. Projektid ja teemad, millest räägitakse, on ka meie projektid, sest oleme seal osalised.  Kõik on väga isiklik.

Taban ennast esmakordselt mõttelt, et Euroopa, see olemegi meie. Suured sõnad ühtsest majandusruumist ja vabast liikumisest on läbi üha tiheneva koostöö saanud reaalsuseks.

Pole tõesti erilist vahet, kas oled loomemajanduse arendaja Itaalias, Saksamaal, Rootsis või Eestis.  Probleemid, millega tuleb rinda pista, on sarnased, rõõmud, mida see töö endaga kaasa toob, ikka samad.

Loov Eesti leht, mis täna ilmub juba kolmeteistkümnendat korda, on kogu oma sisus üks suur koostöö ülevaade. Olgu see siis Eesti-sisene koostööprogramm Loov Eesti+Maa või Euroopa Liidu poolt toetatav Loov Euroopa programm, kus on mitmeid häid näiteid üle-euroopalisest koostööst.

LOE AJALEHTE pdf-is