Loov Euroopa Kultuuri infopäev Viljandis

17. detsember, 2013

Looveuroopa logoLoov Euroopa programmi tutvustatakse 10. jaanuaril  kell 13.00-15.30 Viljandis, Loomeinkubaatori tekstiilikeskuses Turu tn 7. Taotlusvoorud on juba avatud!

2014. aastast alustab kultuuri toetamist programm Loov Euroopa. Uus raamprogramm ühendab varem eraldi seisnud programmid „Kultuur,” „MEDIA” ja „MEDIA Mundus.“ Alates 1. jaanuarist hakkavad programmi kontaktpunktid paiknema Loov Eestis ning Eesti Filmi Instituudis.

Infopäevale on oodatud kultuurikorraldajad, kes huvituvad  uutest rahastusvõimalustest.  Loov Euroopa programmist saavad raha taotleda asutused ja organisatsioonid, kes on vähemalt kaks aastat aktiivselt tegutsenud, üksikisikud programmist raha ei saa. Kuna Euroopa Liidul ei ole ühtset kultuuriprogrammi, siis toetatakse kultuurikoostööd. Seega saab edukas olla taotleja, kes teeb väiksema projekti raames koostööd veel  vähemalt 2 riigi kultuuriorganisatsioonidega ja suuremate projektide puhul vähemalt 5 riigis tegutsejatega.

Toetatakse näiteks festivale, rahvusvaheliste workshoppide korraldamist, residentuure, ringreise, näitusi, üritusi, konverentse, andmete kogumist loovsektorite kohta jne

Lähemalt tutvustatakse programmi ja taotluste hindamiskriteeriume infopäeval.  Jaanuari alguses valmib ka programmi tutvustav veebilehekülg www. looveuroopa.ee ja uudistega saab kursis olla

tellides  uudiskirja. Kes on aga harjunud kasutama seniseid Kultuuripunkti ja MEDIA programmi lehti, suunatakse uue lehe valmimisel looveuroopa.ee lehele automaatselt.

Registreeri infopäevale siin. või saada e-kiri tiiu@looveesti.ee