Lõpetas esimene lend Gruusia disaineritele mõeldud ekspordiprogrammis

30. mai, 2022

Loov Eesti virtuaalsed inkubatsiooniprogrammid on jõudnud järgmise teetähiseni. 24. mail lõpetas Tbilisis PESA Virtual Academy  Export Design programm, mis mõeldud just neile Gruusia disaineritele, kes valmis alustama tööd ekspordisuunal. Loov Eesti missiooniks on tuua loomemajandusvaldkonna ettevõtjateni kasulikke teadmisi ja kontakte ning viia meie oskusteavet nendeni, kes seda vajavad. Sel korral keskendusime just sellele, miks on disainitoodete eksport eriline, milline toode võiks olla rahvusvahelisel turul läbilöögivõimeline ning milliseid vahendeid selleks vaja.

Projektis osales kokku 18 Gruusia disainiettevõtet. Esindatud oli nii tekstiil, keraamika, puit, ehted, lastekaubad  kui ka looduskosmeetika. Gruusiale iseloomulikult olid mitmed tooted seotud veini-temaatikaga, aga üllatuslikult esines ka mitu dinosaurustest inspireeritud brändi.

Videoloengud PESA platvormil vaheldusid mentorsessioonidega nii zoomis kui kohapeal, kaasatud olid nii Gruusia kui ka Eesti eksperdid. 7-nädalase programmi lõppedes oli kõigil valmis esmane ekspordiplaan ning selgemad sihid silme ees. Tbilisis toimunud ekspordiplaanide esitluse lõpus valiti välja 2 ettevõtet, kes saavad võimaluse tulla Tallinna septembris toimuvale Disainiöö festivalile oma tooteid tutvustama. Võitjateks osutusid meeleolukaid sokke valmistav Altersocks ning lasterõivaste bränd Spilow. Ootame põnevusega Gruusia värviküllast disaini Eestisse!

 

Projekt on rahastatud Välisministeeriumi poolt arengukoostöö vahenditest.