«Lotte ja kadunud lohed» võitis Müncheni filmifestivalil auhinna

11. juuli, 2019

Äsja lõppenud Müncheni filmifestivalil võitis Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks valminud joonisfilm «Lotte ja kadunud lohed» publiku auhinna, vahendab Postimees.

Filmi linastusel Münchenis osales režissöör Heiki Ernits, kelle sõnul on Müncheni lastefilmide festival üks Saksamaa vanimaid ja tähtsamaid lastefilmide festivale. «Oli suur au osaleda uue Lotte filmiga sellel festivalil. Ja kui lapsed hääletasid meie filmi festivali parimaks, no mis sa hing veel tahad!» ütles Ernits.

Kogupere seiklusloos saab vahva koeratüdruk endale väikese õe Roosi. Leiutajatekülla tulevad teadlased, pesukaru Karl ja kala Viktor, kes osalevad suurel rahvalaulude kogumise võistlusel. Võistluse peaauhinna saab see, kel õnnestub salvestada maailma vanima loomaliigi, müütiliste tuldpurskavate lohede rahvalaulu. Lotte ja Roosi otsustavad teadlasi aidata. Neid ootavad ees põnevad ja ootamatud seiklused.

«Lotte ja kadunud lohed» režissöörid on Janno Põldma ja Heiki Ernits. Stsenaariumi kirjutasid Janno Põldma, Heiki Ernits ja Andrus Kivirähk. Filmi muusika kirjutas Sven Grünberg. Filmi produtsendid on Kalev Tamm Eesti Joonisfilmist ja Vilnis Kalnaellis Rija Filmsist.

EV100 filmiprogrammi ainus animafilm valmis Eesti Joonisfilmi ja Läti stuudio Rija Films koostöös. Filmi tootmist toetasid Eesti Filmi Instituut, Läti Rahvuslik Filmikeskus, Loov Euroopa MEDIA programm, Helio ja Eesti Rahvusringhääling.

Kokku valmis Eesti vabariigi 100. sünnipäevaks viis mängufilmi, täispikk animafilm, kaks dokumentaalfilmi ja telesari. 

Fotol: “Lotte ja kadunud lohed”

Autor: Eesti Joonisfilm