Maailmakuulsad maastikuarhitektuuri spetsialistid kogunevad Tallinnas

02. november, 2011

altTäna, 2.novembril 2011 algab Tallinnas rahvusvaheline maastikuarhitekuuri kongress „Mind the Gap. Landscapes for a New Era“.  Eestis toimuv maastikuarhitekuuri alane tähtsündmus paneb alguse Euroopa iga-aastastele kongresside sarjale.

Kolm päeva vältavale kongressile saabuvad esinema maailmakuulsad oma ala tipptegijad. Kongressi korraldab Eesti Maastikuarhitektide Liit.

 

Kongressi peaesinejateks on Jan Gehl Taanist, Mary Bowman USAst ja Elias Torres Hispaaniast. Kokku esineb Tallinnas toimuval rahvusvahelisel kongressil enam kui 70 oma ala tuntud  ja tunnustatud spetsialisti üle maailma.

Kongressi teemad tõstatavad arutelu kitsaskohtadest linnastruktuuris, elu- ja elamiskvaliteedist ning neile otsitakse üritusel ühiselt võimalikke lahendusi,selgitab Bruno Marques, konverentsi peakorraldaja Eesti Maastikuarhitektide Liidust.

Kongressi „Mind the Gap. Landscapes for a New Era“ eesmärgiks on koondada erineva taustaga spetsialiste ning jagada kogemusi kuidas tagada inimeste elu kvaliteeti stiihhiliselt arenevates linnades. Kongressil osalevad maastikuarhitektid ja teised linnaga tegelevate erialade spetsialistid, nagu arhitektid, sotisoloogid, urbanistid Euroopast ning kaugemalt.

Lühidalt peaesinejatest:

Jan Gehl on mitmete auhindadega pärjatud linnauurija, kelle raamatud on iga maastikuarhitekti lugemisvaras ja tudengi esimesi õpperaamatuid.

Mary Bowman on juba aastaid juhtinud maastikuarhitektuuribürood Gustafson Porter, mis on oma töödega võitnud laialdast tunnustust üle maailma.

Elias Torres on loovmõtleja ja arhitekt, kes on viimaste kümnendite jooksul köitnud tähelepanu väga eriilmeliste töödega alustades detailsest tänavamööblist ning lõpetades ulatuslike linnaruumi kujundusprojektidega.
Antje Stokman on teadlane, õppejõud ja praktiseeriv maastikuarhitekt. Ta on pälvinud sel aastal maastikuarhitektuuri erialas märkimisväärset Topos Landscape Award preemia – uute meetodite eest linnaplaneerimise teaduses ja õpetamises.
Sulev Nurme on Eesti Maastikuarhitektide Liidu asutajaliige, mitmete komisjonide liige, pikaajalise kogemusega õppejõud ja praktiseeriv maastikuarhitekt.

Kongressi programm ja täpsem infohttp://www.efla2011.com/