Maarja Oviir-Neivelt valiti Tate’i muuseumi ostukomisjoni liikmeks

04. mai, 2014

ecadc logoAprillis alustas Suurbritannia keskse kunstimuuseumi Tate’i Venemaa ja Ida-Euroopa moodsa ja kaasaegse kunsti ostukomisjoni liikmena tööd Maarja Oviir-Neivelt. Tegemist on esmakordse eesti kunstitoetaja kaasamisega maailmaklassi muuseumi patroonide ringi.

Tate’i kogudesse kuulub üle 70 000 kunstiteose 3000 kunstnikult ning seda täiendatakse pidevalt. Kogumispoliitika fookust on viimasel kümnendil kujundatud oluliselt globaalsemaks, eemaldudes teadlikult seniselt Lääne-Euroopa ja Põhja-Ameerika keskuselt. Kogude täiendamise toetuseks on lisaks olemasolevatele eelarvevahenditele ja muuseumi toetusgruppidele Tate’is viimastel aastatel oluliselt suurendanud regionaalsete ostukomisjonide arvu ning nende tähtsust muuseumi ostupoliitika toetamisel. 2012. aastal asutatud Ida-Euroopa komisjoni moodustab grupp kutsutud kunstikogujaid ja patroone, kelle igaaastane liikmemaks aitab rahastada Tate’i kuraatorite poolt valitud teoste oste. Komisjon kohtub kaks korda aastas, nendest ühel korral külastatakse komisjoni liikmesriike. Eesti patrooni kaasamisega kasvab võimalus maailma ühe olulisema kunstimuuseumi professionaalide tähelepanu pöörata Eesti kunstile ning laiemalt regiooni väiksematele ja erandlikumatele kunstiajalugudele. 

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse soovitusel liikmeks kutsutud Maarja Oviir-Neivelt on organisatsioonide juriidiline ja strateegiline nõustaja ning sotsiaalne investor.