Mahekultuurne inspiratsioon

10. august, 2021

Reedel, 6. augustil sai Valgas alguse tore koostöö Loov Eesti, Organic Estonia ja Kultuurikoja vahel. Maheda, loovuse, ettevõtluse ja kultuurivaheliste seoste mõtteid jagasid piirkonna nö sädeinimeste ja ettevõtjatega Eva Leemet Loov Eestist, Krista Kulderknup Organic Estoniast, Meelis Mõttus Metsavennatalust ja Kuldar Leis seekord Tartu 2024 projekti poolt. Vestlust vedas “Loovuse lennutamise terapeut” Indrek Maripuu.

Valgamaa näol on tegemist unikaalse piirkonnaga, kus on esindatud lausa viis erinevat rahvuskultuuri – setod, võrokesed, mulgid, eestlased ja vanausulised. Piirkonnas on palju vaimset kultuuripärandit, mida saaks toodetes ja teenustes ära kasutada, leiti vestluses. Mitmekülgse ettevõtluskogemusega Kuldar Leis rõhutas, et piirkonna edu võti ongi väikeettevõtlus ning aina rohkem ja rohkem pannakse rõhku mahetootmisele.

Meelis Mõttus Metsavenna talust rääkis, et oluline on mõista kui palju turismi see piirkond välja kannataks. “Need inimesed, kes seal elavad on investeerinud oma privaatsusesse,” ütles ta. Ta tõi mitmeid näiteid, kus näiteks välismaal elanud inimesed rajavad Valgamaale kõigepealt suvekodu ja hiljem kolivadki rahulikku keskkonda elama. Seda enam, et praegusel ajal on populaarsust kogumas kaugtöö ning Kupland  toetab seda trendi igati.

Tartu2024 kultuuripealinn ei hõõlma mitte ainult Tartut, vaid kaasab kogu Lõuna Eesti. Ka Valgamaa on nüüdsest ametlikult kultuuripealinna projektidesse lülitatud ja projektitaotuste ettevalmistamine käib täie hooga. Loov Eesti haldab Loov Euroopa kultuuri infopunkti ja nii korraldasimegi kohalikele kultuurikorraldajatele alustuseks disainmõtlemise töötoa ja tutvustasime Loov Euroopa programmi võimalusi.