Mainekad kirjanduskriitikud ja kirjastajad tulevad külla

19. mai, 2015

Tallinna rahvusvahelise kirjandusfestivali HeadRead ajal võõrustab Eesti Kirjanduse Teabekeskus ELIC taas väliskirjastajaid. Sel aastal lisandub nendele hulk mainekaid kirjanduskriitikuid.

Väliskirjastajate visiidi korraldab ELIC juba kolmandat aastat järjest, seegi kord maikuu lõpus koostöös kirjandusfestivaliga HeadRead. Kirjastajatele pakutakse kohtumisi eesti kirjanikega, kes saavad võimaluse tutvustada oma loomingut. Külaliste hulgas on kirjastajad Ühendkuningriigist, Saksamaalt, Hollandist, Iisraelist ja Itaaliast.
Sel aastal kutsusime partnerorganisatsiooni Schwob kaudu Tallinnasse ka terve rea mainekaid kirjanduskriitikuid: Boyd Tonkin (The Independent, UK), Nils Ahl (Le Monde, Prantsusmaa), Katharina Teutsch (Frankfurter Allgemeine Zeitung, Saksamaa), Jeroen Vullings (Vrij Nederland, Holland), Suvi Ahola (Helsingin Sanomat, Soome), Antonio Lozano (La Vanguardia, Kataloonia). Nemad keskenduvad „unustatud klassikute“ tutvustamisele kultuuriajakirjanduses. Kõik külalised saavad lisaks kirjastajate ja kriitikute eriprogrammile osa festivalimelust, mis pole veel kedagi külmaks jätnud. Üha uuesti Tallinnasse tulla soovijate kasvav hulk on selge tunnistus, et asjal on jumet.