Mardilaadal tehti loomemajanduskeskuse müügilettidelt 200 ostu

21. november, 2011

altNädalavahetusel osales Tartu Loomemajanduskeskus Helsingis toimuval Mardilaadal, kus müüs loomemajanduskeskuse ettevõtete, Antoniuse gildi käsitöömeistrite ning teiste disainerite ja kunstnike loomingut. Kokku tehti loomemajanduskeskuse müügilettide juures kahe päeva jooksul 200 ostu.

Loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultandi Juta Kuhlbergi sõnul osteti kõige rohkem ehteid, erinevaid disainiesemeid, tekstiilist nukke ja mänguasju ning villaseid kudumeid.  „Näiteks ostis üks Soome tütarlaps Loov galeriilt sõle ja rääkis, et plaanib kolme aasta pärast laulu- ja tantsupeole tulla ning alustab rahvariiete komplekteerimist juba praegu.“

Loomemajanduskeskust esindanud ettevõtjate sõnul märkisid külastajad korduvalt, et nende kaubavalik eristus muust laadakaubast, sest müügis olnud tooted olid pigem disaini kui käsitöö valdkonnast.

Juta Kuhlbergi sõnul oli Mardilaadal kauplemas käimine heaks kogemuseks nii noortele kunstimänedžeridele, kes said esimese välismaal müümise kogemuse, kui ka kogu loomemajanduskeskusele, sest sai selgeks, milliseid kaupu peaks hakkama tootma väiketiraažina.

Mardilaadal müüsid oma tooteid loomemajanduskeskuse ettevõtted Artceramic ja Kujunduskuurort, teiste eesti kunstnike ja disainerite töid vahendasid Loov galerii ja Disainimaja. Antoniuse gildist võeti kaasa nahakoja, keraamikakoja, nukukoja ja ajastukostüümikoja tooted.

19.-20. novembril Helsingis toimunud Mardilaat on suurim Eesti-teemaline üritus Soomes. Seekordsel Mardilaadal püstitati külastajate rekord: kahe päeva peale käis laadal üle 16 tuhande inimese.