Marge Pervik-Kaal: Idee sünnib probleemist; toode on lahendus.

25. juuni, 2013

lõkkealus 1Meie PESA teine lend lõpetas eelmisel nädalal edukalt koolitusprogrammi. Küll aga tahame teieni tuua KAAL disaini ilusa ja praktilise toote – LÕKKEALUS on kohandatud kasutamiseks väikestes ja keskmise suurustega koduaedades. Ettevõtte looja Marge Pervik-Kaalu sõnul on toode konstrueeritud nii, et kuumus ei kõrveta tule alla jäävat muru. 

Kuidas leidsid äriidee?

Ideed ei olnud vaja otsida – oli probleem, mis vajas lahendamist.

Aastaid olen püüdnud leida sobivat lahendust, kuidas oma koduaias lõket teha. Mõnus oleks ju koos sõpradega istuda ümber tule või nautida kaunist suveõhtut. Eriti jaanipäeva paiku. Kuna aed on suhteliselt väike, siis spetsiaalset lõkkeplatsi me teha ei tahtnud. Nii jõudsingi tõdemuseni, et lõkkealus, mida vajan, peab olema kergesti teisaldatav ning ei tohi jätta murule kõrbenud jälgi. Kaubandusest sellistele nõudmistele vastavat toodet ei leidnud, pealegi jättis saadaolevate toodete vormilahendus ning kvaliteet soovida.

Viimase tõuke uue toote loomisel andsid sõbrad-tuttavad, kes olid samavõrd tunnetanud vajadust sarnase toote järele. See andis kindlustunde, et olen oma lahenduste otsinguga õigel teel.

Millises valdkonnas jäid ettevõtlusega hätta?

Senine tegevus on enam olnud seotud graafilise disaini ja sisekujundusega. Konkreetse toote loomisega on mul kokkupuuteid olnud vähe. Komistuskiviks said tehnoloogia ja tootmisega seotud küsimused. PESA programmiga ühinedes olidki suurimad ootused just küsimustele, mis seotud tootearenduse ja tootmisega.

PESA programmis osalemine andis võimaluse analüüsida oma ettevõtte senist tegevust ning tõi välja need kitsaskohad, millele ei ole piisavalt tähelepanu pööranud.

Millised on su ettevõtte tulevikuplaanid?

Lõkkealuses näen keskset toodet, mille ümber hakata looma meie kliimasse sobivat ja elustiilile vastavat aiatoodete sarja. Kõik plaanitavad tooted on kergesti teisaldatavad, naturaalsetest materjalidest ning keskkonda säästvad.

Koduaed on koht, kuhu inimene panustab küllaltki palju aega ja vaeva. Kindlasti annab luua aiakeskkond, mida saab kasutada aastaringselt.

Valmiva lõkkealuse kohta saab infot peatselt kodulehelt www.kaaldisain.ee .

Üks hea soovitus teistele?

Idee sünnib probleemist; toode on lahendus. Lennukaid ideid!