Maris Aare võitis rahvusvahelisel karunäitusel kaks auhinda

16. oktoober, 2013

karulised minupereTartu Loomemajanduskeskuses tegutseva ettevõtte Kujunduskuurort disainer Maris Aare osales kolme tööga 12. –13. oktoobril Saku suurhallis toimunud rahvusvahelisel autorikarude ja -nukkude näitus-messil Art Teddy Planet ning saavutas konkursil Teddy Style kahes kategoorias peaauhinna. 

 

Töö “Karulised: minu pere” sai peaauhinna kategoorias „Parim kompositsioon karudest“, mis on Maris Aare kõige uuem kollektsioon. „Karulised on iidvana unustuse hõlmast uuesti elule aidatud liik. Karulised on inimnäolised ja liiguvad kahel jalal. Nad on südamlikud ja mõtlevad olendid. Levitavad healoomulist karutaudi,“ sõnas kunstnik. 

Teine töö “Tagatoas” v õitis kategoorias, kus hinnati kaisukaru ja nuku kompositsiooni.  „See töö on inspireeritud minu töötoast. Nukktegelased nimedega Karukunstnik ja Karupoeg R lõi minu kolleeg Kaili Kask, minu tehtud on tuba ja tegevused,“ täpsustas Maris Aare.

Maris Aare alustas tekstiilikunstiga 2005. aastal. „Mõte karude tegemisest sündis koos mu pojaga 2007. aastal ja nii kannavad kõik mu loodud karud märki „R“ ja kogu mu looming brändinime “R Bears“.  Kasutan taaskasutusmaterjale, tootmisjääke ja vana kribu-krabu – mu looming on  keskkonnasõbralik,“ lisas karukunstnik. 

Maris Aare on osalenud koos teiste tegijatega, nuku- ja karukunstnike ning raamatuillustraatoritega näitustel Eestis ja väljaspool. Praegu rändab üks näitus Soomes, hetkel on Tamperes. 

Teine rahvusvaheline autorikarude ja -nukkude näitus-mess  Art Teddy Planet tõi kokku parimad nuku ja karumeistrid Eestist ja teistest riikidest. Osalejaid oli Venemaalt, Lätist, Leedust, Hollandist, Belgiast, Kasahstanist, Moldovast, Ukrainast, Hispaaniast, Kreekast, Valgevenest ja Brasiiliast, kokku 15 riigist. Vt http://artplanet.eu/?lang=et