Maris Korrol: Analüüsi oma tooteidee kõik aspektid enne tegutsemist läbi!

05. september, 2012

maris_korrol8Loov Eesti PESA esimese lennu hulgas on ka põnev rehvikatete sari Greenwear, millest saab dekoratiivse ja funktsionaalse õuemööbli disainida. Projekti autor Maris Korrol (32) räägib oma tootest ja PESAst.

Tooteidee põhineb keskkonnasäästul –  kasutuna seisvatele autorehvidele mõeldud kate võimaldab luua aia- ja õuealale omalaadseid ning hõlpsasti ümberkohandatavaid istmeid.

Kuidas leidsid äriidee?

Väärtustan keskkonda säästvat mõtteviisi ning mitmete teiste eelnevate ideede hulgast leidsin, et see õuemööbli lahendus oleks piisavalt uudne ja kasutajaskonda leidev, et ideest arendada välja täpsem tootelahendus. Greenwear oleks alternatiiv praegustele turul olevatele lahendustele, mis on enamjaolt kallimast hinnaklassist ning standardsed, neid ei saa vajadusel kiiresti ümber kombineerida ja on ebamugav hoiustada. Greenwear rehvikatteid on kerge paigaldada, eemaldada ja hoiustada, kasutatud rehve on lihtne leida. Toode aitab kasutajal luua paindlikku, erinevatele vajadusele vastavat eksterjööri  – rehve saab kasutada üksteise peal, et tekitada kõrgem iste, kuid samas saab inimeste hulga suurenedes kasutada istmeid ühekordsetena. Tooteidee väärtustab taaskasutust, saavutades vahva ja omanäolisema kodukeskkonna.

Millises valdkonnas jäid ettevõtlusega hätta?

Jäin hätta tootearenduse protsessis, kus oli vaja leida sobivate omadustega materjal ja tootmisspetsiifika, sest toote materjal eeldab ilmastikukindlust, keskkonnasäästu  ja kasutusmugavust. Hindan PESA-projekti puhul seda, et koolitajate abiga õppisin vaatlema ja analüüsima projekti mitme erineva nurga alt, et pöörata suuremat tähelepanu projekti kitsaskohtadele.

Millised on ettevõtte tulevikuplaanid?

Greenwear tooteidee arendamine jätkub, et jõuda valmistootega turule. Edasised plaanid on jätkata antud idee edasiarendamist lisatoodeteks ning uute, keskkonnasäästul või uudsusel põhinevate ideede väljatöötamist.

Üks hea soovitus teistele?

Idee puhul on väga oluline mitmest eri vaatekohast tulenev analüüs, enne kui hakata seda kas edasi arendama või loobuma.