Marit Ilison avas veebipoe

31. oktoober, 2013

M ILISON kol13 foto Riina Varol01Täna avanes kunstniku ja disaineri Mariti Ilisoni veebipood, kust saab soetada disaineri uut naistekollektsiooni “Teine”.

 

Septembri lõpus esitletud kollektsiooni iseloomustavad hoolikalt valitud materjalid, hästiistuvad lõiked, mugavus ja kõrge kvaliteet. Kollektsioon on inspireeritud Mariti tegusatest sõbrannadest, kes jõuavad hommikuselt tolmustelt võtteplatsidelt õhtustele raamatuesitlustele ning saadavad vahepeal korda lugematul arvul suuri asju.

Selleks, et säästa loodust, materjale ja tööjõuressurssi, valmistatakse tooteid vaid tellimusel. “Tahan valmistada vaid asju, mida vajatakse. Usun, et maailma muutmine ja ka keskkonna säästmine algab enda sisemusest –hoolides endast ning valides vähem, kuid kvaliteetsemaid asju,” kommenteerib Marit Ilison.

Oluline rõhk on kvaliteetsetel kangastel ja mugavatel lõigetel: “Kunstnikuna huvitab mind suhe keha ja seda ümbritseva ruumi vahel ning rõivad on meie esimene, privaatseim ruum. Oma rõivastega soovin luua hubast keskkonda, mille sees on hea ja muretu olla,” ütleb disainer. “Näen oma rõivaid kui häid sõpru, kes sind hoiavad, kelle eest sina tahad hoolitseda ning kes jäävad kauaks sinu lähedusse.” Samuti on olulised väikesed detailid – näiteks tootedisaineri Liisa Kuusiku spetsiaalselt valmistatud 7-nurksed tammepuidust nööbid või käsitsitrükitud rõiva- ja riputussildid.

Kollektsiooni “Teine” esitlus toimus septembri lõpul Disainiöö moeprogrammi raames Kultuurikatla Aias. Esitluse muusikalise atmosfääri lõi Lauri-Dag Tüür ning meeldejäävas esitluses osales üle 70 modelli ja ja tantsija.

Veebipood: http://shop.maritilison.com/

Kollektsiooni esitluse video: https://vimeo.com/77349217

Koduleht: http://maritilison.com/