Martin Pärn

06. september, 2010
martin-parn300pcMartin Pärn on Eesti Kunstiakadeemia strateegilise disaini professor, TTÜ ja EKA ühisõppekava Design & Engineering, MA disainipoole juht. Sellel sügisel alustanud uut õppekava peab Martin ise “lühivalikuks” Eesti disainimaastiku elustamisel.
Martin Pärn on samuti Iseasi disainibüroo juhtivpartner.

Tegevdisainerina juhib Martin strateegilisele disainikasutusele keskenduvat bürood. Olles õppinud tööstusdisaineriks Helsingi Kunsti ja Disaini Ülikoolis (Taideteollinen Korkeakoulu, nüüdne Aalto Ülikool) on ta töötanud nii Eesti kui Soome ettevõtetele. Koostööle Martelaga, millest pärineb seni kõige pärjatum Eesti toode – Martini nimeline klapplaud (Red Dot Best of the Best, Adex Platinium Award) järgnes pikaajaline suhe Thulemaga.

Välise partnerina nõustas Martin Thulema tooteportfelli arhitektuuri ja projekteeris aastate jooksul enamuse ettevõtte toodetavast mööblist. Thulema seeriad on pälvinud eesti disainipreemia Bruno ja firma disainjuhtimist on tunnustatud äramärkimisega European Design Management Award-iga. Mööbli kõrvale mahtus mitmeid teisi arendusprojekte meditsiinitehnikast keraamikani. Koostöös abikaasa ja partneri Edinaga on sündinud mitmed sisearhitektuuri- ja mööbliprojektid.