Matrjoshkast tool ja käekott

10. august, 2012

photo

“Väikesed kohalikud käsitöötootjad on meie jaoks kangelased – aastatepikkused traditisioonid ja oskusteave on suur väärtus ka tänapäeva disainis,” rääkis Aamu Song Soome silmapaistvast disainiettevõttest Company. Loe edasi »

 

Aamu Song ja Johan Olin teevad koostööd kohalike väiketootjatega üle Soome ja Rootsi kuni Venemaani välja, otsides traditsioone ning oskusteavet. “Kui leiame põneva tootja, teeme ettepaneku koostööks – mõlema oskusi kombineerides loome oskusteavet kasutades täiesti uusi põnevaid ja ilusaid tooteid. Näiteks algas meie koostöö Novgordis asuva väiketehasega kehakeelt kasutades kuid täna saab meie poes näha muuhulgas näiteks matrjoshka-toole ning puidust käekotte,” rääkis Aamu.

“Need väiketootjad on meie kangelased ning teadmiste ja oskuste vahetus on väga oluline. Kohalikud on uhked, kuid saavad oma oskusi jagada – nende jaoks ei ole küsimus rahas. Meie tunneme ennast selliseid asju tehes samuti kasulikena. Usume, et ka inimestele meie tegemised meeldivad, sest müügist suudame me ju poodi üleval pidada, “ lõpetas Aamu.

Eestit külastas Soome-Korea disainiduo Aamu Song ja Johan Olin, kes Company nime all töötavad kunstnike, disainerite ning ka tootjatena. Põnevaid traditisoonidega disainesemeid saab uudistada Helsinki kesklinnas asuvast Salakauppa poekesest.

http://www.com-pa-ny.com