MEDS Akadeemia sai hoo sisse

24. aprill, 2024

Nutikate sihtkohtade juhtide rahvusvaheline koolitusprogramm sai hoo sisse. Juba on toimunud 3 veebiseminari ja iseseisvalt saab end täiendada mikroõppe programmis.  Huvilised saavad veel liituda, kui registreeruvad https://bit.ly/3uQsSTJ

Esimesel seminaril tutvustasime Akadeemia sisu ja tööp õhimõtteid, teisel esines põneva ettekandega teemal “Uuenduslike tööriistade ja andmeanalüütika roll säästva turismi planeerimisel – Turism 4.0 kogemus Urška Starc Peceny Sloveeniast. . Urška on Arcturi innovatsioonijuht ja Turism 4.0 juht, strateegilisele planeerimisele spetsialiseerunud turismiekspert ja erinevate EL-i tasandi eksperdirühmade liige (nt Together for EU turismi ekspertgrupp, kriisijuhtimine ja -juhtimine turismis ja Smart turismisihtkohtade ekspertrühm). Ta on projektijuht, kellel on laialdased kogemused uuenduste väljatöötamisel ja juurutamisel turismis.

Kolmandal seminaril näitasid tehisintellekti entusiastid Kati ja Teet Torim, kuidas tehisintellekt saab suurendada turundustegevuse efektiivsust ja vähendada kulusid: avastada praktilisi tööriistu, nippe ja tehisintellekti lahendusi, mis aitavad turismiettevõtetel aega kokku hoida ja kulusid kokku hoida. Tehisintellekt saab abiks olla sisu loomisel, esitluste tegemisel, tekstide tõlkimisel, dokumentidega töötamisel, videote subtiitrite tegemisel, tootefotode loomisel, redigeerimisel, reklaamide loomisel ja kujunduste loomisel. Suurim võit on isikliku AI-assistendi loomine, kes aitab igapäevases turunduses.

Tulemas on veel kaks veebiseminari, millest esimene keskendub säästva turismi planeerimisele, mis seab esikohale kohalike elanike elukvaliteedi. Selgitatakse uuenduslike tööriistade ja andmeanalüütika lahutamatut rolli selles protsessis ning tutvustatakse huvitavaid näiteid.

Viimane veebiseminar tutvustab,  kuidas uudseid tehnoloogiaid (VR/AR, hologrammid,rakendusi…) saab kasutada kultuuripärandi tõlgendamisel, eriti kultuuriturismi sektoris.

Paralleelselt veebiseminaridega saab oma teadmisi täiendada mikroõppeprogrammis – oleme koondanud palju kasulikku materjali, mida saab iseseisvalt ja endale sobival ajal läbi töötada.

Osalevate riikude turismitöötajad tegelevad samal ajal ka oma projektide väljatöötamisega. Projektide vahel toimub ka võistlus, parimad saavad kokku septembrikuus Itaalias, Materas.