Millised on uued trendid ristmeedias?

09. mai, 2012

crossmediaKutsume Sind kolmapäeval, 30. mail Tallinna Ülikoolis toimuvale seminarile „Uued trendid ristmeedias“, mis keskendub ristmeedia kasutamise võimalustele. Digitaalsete tehnoloogiate kättesaadavuse tõttu praktiseeritakse tänapäeval tihti meediasisu muutmist ühest kanalist teise- näiteks leiavad filmitegelased uue elu arvutimängudes või sotsiaalmeedias ning oma lugusid jutustatakse läbi asukohapõhiste teenuste ning arvukate mobiilirakenduste.


30. mail on huvilistel võimalus osaleda Loov Eesti, Balti Filmi-ja Meediakooli korraldataval rahvusvahelisel seminaril, kus ristmeediat oma töös edukalt kasutanud eksperdid räägivad oma kogemusest ning ka eksimustest. Seminarile ootame mänguloojaid, filmiga seotud inimesi, internetiturundajaid, veebiportaale, tudengeid jt.

Teiste seas räägivad oma tegemistest Põhjamaade Arvutimängude Programmi (Nordic Game Program) juht Erik Robertson Rootsist, Ristmeedia eksperdid Renira Gambarato ja Indrek Ibrus Balti Filmi- ja Meediakoolist.

Soome YLE televisioonist tuleb kohale Mika Rahkonen, kes on vastutav organisatsiooni toimimise eest internetikanalites. Internetiportaalide kasutusest räägib samuti Aivar Pau Eesti Rahvusringhäälingust. Lõpuakordina räägime Läti projektist 15 Young by Young, kus endiste Nõukogude Liidu riikide noored tegutsevad ühise dokumentaalfilmi projekti kallal.

Seminari modereerib pikajaliselt meediavaldkonnas tegutsenud Andres Jõesaar.

Seminar toimub eesti ja inglise keeles.

Osalemine on tasuta eelregistreerimisega SIIN

Ajakava:
8.30 kogunemine
09.00 – 09.05 avasõnad 
09.05 -09.45 Mika Rahkonen, Internetikanalite juht (Yleisradio): “Meie uue veebilehe põhimõtted ja strateegia: kuidas näeme veebiajakirjanduse arengut ning mis on järgmisena popp?”
9:45 – 10:10 Laur Viirand, ERR Internetiportaalide peatoimetaja “Rahvusringhäälingu väljakutsed uue meedia ajastul”

10.10.-10.25. Kohvipaus

10:25 – 10:50 Dr. Indrek Ibrus, (TLÜ Balti Filmi- ja Meediakool) “Audio-visuaalse valdkonna start-upide innovatilised lahendused ristmeedias”crossmedia innovations”
10:50 – 11:20 Erik Robertson, Nordic Game Program tegevdirektor

11:20 – 11:45 kohvipaus

11:45 – 12:10 Dr. Renira Gambarato, (TLÜ Balti Filmi- ja Meediakool), “Fiktsioon ja tegelikkus: Lugude rääkimise võimalikud universumid ristmeedias”  
12:10 – 12:30 Balti Filmi-ja Meediakooli MA tudengite ristmeedia projektide esitlused – lisaväärtus projektidele apteek Melchior, Nullpunkt ja Trash To Trend. 
12:30 – 13:00 15 Läti dokumentaalprojekt  http://15yby.com
13:00 – 13:15 Avatud diskussioon

Toimumiskoht: Tallinna Ülikool, Mare hoone M-218. (Narva mnt. 25)

2011 toimunud ristmeedia-teemalise seminari kokkuvõtet loe siit

Seminari korraldamist toetab Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis ja EAS Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.

BFM_logoFirstMotion_LogoLoovEestiTLU_logoEL_Sotsiaalfond_horisontaalEU_Logo