Milliseid oskusi vajavad kultuuri- ja loomeettevõtted rahvusvahelistumiseks?

28. juuni, 2017

Loov Eesti osaleb rahvusvahelises võrgustikus, mille eesmärk on aidata kaasa kultuuri- ja loomeettevõtete rahvusvahelistumisele, tõsta nende teadlikkust vajalikest juhtimis-, rahvusvahelistusmis- ja ekspordistrateegiate koostamise oskuste vajalikkusest ning tutvustada rahvuslikke ja rahvusvahelisi kultuuri- ja loomeettevõtluse võrgustikke ning klastreid.
Võrgustiku töö esimese sammuna valmis uuring, milliseid oskuseid vajavad kultuuri- ja loomeettevõtted  ja neid vahendavad organisatsioonid, et jõuda rahvusvahelisele turule.
Uuringu käigus küsitleti 105 kultuuri- ja loomesektori SMEd ja 65 vahendusorganisatsiooni.
Uuringuga saab tutvuda laadides selle alla SIIT

Vaata ka tutvustavat VIDEOT

Projekti finantseerib Euroopa Liidu haridust edendav programm  Erasmus +  ja projekt keskendub kultuuri- ja loomemajanduses tegutsevate ettevõtete ja organisatsioonide teadmisteja oskuste tõstmisele, mida on vaja nende rahvusvahelistumiseks.

Projekti koordinaator on Itaalia Kaubanduskoda Lyonis ning projektis osalevad Eesti (Loov Eesti),  Saksamaa (Gelsenkirchen Municipality), Ungari (KIKK), Itaalia (Materahub Industrie Culturali e Creative), Hispaania (FyG), Rumeenia(PowerNet) ja Suurbritannia (Creative Alliance).