MIT Global Startup Workshop, Tallinnas, 25.-27. märtsil.

06. märts, 2013

MIT GSWMaailma number üks ülikool Massachusetts Institute of Technology (USA) korraldab tehnoloogia ja ettevõtluse suunalise konverentsi Eestis: MIT Global Startup Workshop, Tallinnas, 25.-27. märtsil „Unleashing Technological Entrepreneurship”.

 

Mis on MIT Global Startup Workshop?

MIT (Massachusetts Institute of Technology) ülikooli poolt korraldatav ja 1998. aastast alguse saanud iga-aastane rahvusvaheline konverents on jõudnud aastate jooksul kuuele kontinendile, osalejatega enam kui 70 riigist.

MIT ülikool USAs kuulub maailma ülikoolide absoluutsesse tippu. 2012. aastal troonis MIT ülemaailmse ülikoolide pingerea esikohal, edestades nimekaid Harvardi ja Cambridge’i ülikoole.

Eestist on seni õnnestunud üritusel osaleda Ajujahi meeskondadel. 2010.a Soulis ja 2011.a Istanbulis esitleti edukalt oma äriideid suurtel lavadel. Nüüd avaneb harukordne võimalus osaleda mainekal üritusel Eesti kodusel pinnal.

MIT ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) koostöös toimuv järjekorras 16. konverents Tallinnas võtab luubi alla tehnoloogilise ettevõtluse.

Mis toimub kolme päevasel konverentsil?

Kolme päeva jooksul esinevad investorid, kogenud ettevõtjad, teadlased, avaliku sektori esindajad, toimub äriideede esitlemise võistlus, töötoad, jagatakse kogemusi ja toimuvad paneeldiskussioonid.

Paneeldiskussioonide teemad:

 • ·Imaging Technologies and Entrepreneurship
 • ·Trends in Mobile Technology
 • ·Opportunities in Energy / Small scale Energy start-ups
 • ·Big Data Technologies and Entrepreneurship
 • ·Technology for Healthcare / Personal Health
 • ·Fashion Technologies and Entrepreneurship
 • ·Being Profitable in Emerging Markets
 • ·Commercializing University Tech / Research and Ecosystem
 • ·Takeing a Start-up Global
 • ·Entrepreneurial Mindset
 • ·Funding

Paneeldiskussioonides teemade üle arutlejad on oma valdkonna eksperdid nii ülikoolidest kui ka ettevõtete esindaja üle maailma sh MIT ülikoolist, Silicon Valleyst Ameerikast, Euroopast ja Aasiast.

Konverentsi avab Eesti vabariigi president hr Toomas Hendrik Ilves. Lisaks astuvad üles riskiinvestor Steve Jürvetson (Draper. Fisher. Jurvetson), Jaan Tallinn (Skype asutaja), Michael H. Holthouse (Holthouse Interests & Founders) jt. Vaata teisi esinejaid.

Ligi 30 esinejat viibivad üritusel kõik 3 päeva eesmärgiga suhelda osalejatega, jagada nendega kogemusi ja kontakte globaalse äri edendamiseks.

Miks MITGSW Eestisse tuli?

Eestis pööratakse suurt tähelepanu tehnoloogiapõhisele ettevõtlusele ning siinne ettevõtluskeskkond on atraktiivne nii lähiregiooni kui ka USA ettevõtjatele. Eesti tugevus on väga hästi arenenud IT-sektor, tähelepanu on pälvinud ka eestlaste põlevkivitööstus ja  sellega seotud tehnoloogiad.

MIT GSW korraldusmeeskond oli positiivselt üllatunud, kui pühendunult arendatakse Eestis tehnoloogiapõhist ettevõtluskeskkonda ning kuidas äri planeerimisel arvestatakse koheselt globaalse ambitsiooniga.

Eestis toimuval konverentsil ühendame Skandinaavia, Ida-Euroopa, Venemaa ja USA noored startup-ettevõtjad ja investorid.

Miks osaleda?

 • ·Enamik 30-st esinejast viibivad 3 päeva jooksul konverentsil kohal selleks, et jagada osalejatele kogemusi ja kontakte.
 • ·Kõigil osalejatel on võimalus osaleda Elevator Pitch Competitionil ja esitleda oma ideed konverentsi publikule. Võitjatele on välja pandud ka rahalised auhinnad.
 • ·Konverentsil osaleb ligi 300 külalist, kellest enamik on pärit väljastpoolt Eestit ja suur osa nendest USA-st.
 • ·Kolme pika päeva jooksul on võimalus luua hulganisti uusi kontakte ja koguda infot nii USA turul arenemiseks, lisafinantseeringute kaasamiseks kui ka potentsiaalsete partnerite leidmiseks.
 • ·Konverentsist saavad enim kasu nii alustavad kui kogenud ambitsioonikad tehnoloogiaettevõtjad, investorid ja teadlased.

 

Kohtumiseni konverentsil 25.-27. märtsil 2013 Swissotelis.

Konverentsi kava ja registreerimine. http://mitgsw.org 

Sotsiaalmeediakanalid www.facebook.com/mitgsw ja www.twitter.com/mitgsw

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusel on au olla 16. MIT Global Startup Workshopi konverentsi kaaskorraldaja.  

Konverentsi toimumist rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.

Konverentsi eelüritus:

Garage48 Tallinn Music töötuba.

MIT GSW konverentsile eelneb Garage48 Tallinn Music teemaline töötuba 22-24. Märts, kuhu on oodatud kõik konverentsi külastajad. Garage48 korraldab töötoa  koostöös Tallinn Music Weekiga. Ürituse eesmärk on julgustada uute tehnoloogiaideede arendamist muusika ja meelelahutustöösuses.

Rohkem infot ja registreerimine:

http://garage48.org/tallinn/registration