MIT konverentsil tutvustab Eesti oma edulugusid

25. märts, 2013

MIT presidentPraegu Tallinnas peetav  maailma tippülikooli USA Massachusetts Institute of Technology (MIT) tehnoloogia ja ettevõtluse suunaline konverents toob siia  start-up’ide tipud kogu maailmast ja annab Eestile võimaluse tutvustada oma edulugusid. Et konverentsi ajakava on väga tihe ja osalejatel pole just palju aega Eestiga tutvumiseks, on EAS ehitanud konverentsi toimumiskohta Swissoteli eraldi paviljoni Eesti disaini tutvustamiseks.

 

Eesti lounge’s saavad konverentsil osalejad ettekannete vaheaegadel lõdvestuda Eesti disaini keskel ja kuulata kaasaegset Eesti muusikat.

MIT disainLounges’s  on  esindatud Iseasi, 4Room, Warm North, Creative Furniture (TenTwelve), Kärt Ojavee KO!, Raybike, Mang OÜ ja Click and Grow.  Sirvimiseks on välja pandud hulgaliselt temaatilisi ajakirju ja trükiseid, kus meie edulood sees.  

Eesti edulugudele IT vallas pühendas oma kõne president Toomas Hendrik Ilves. Tema sõnul oli just IT areng see, mis võimaldas Eestil hoolimata oma väiksusest maailmas arvestatavaks riigiks tõusta. „Kui Jeremy Rifkin kirjeldas, kuidas IT areng võtab ära töökohti – 12000 töötajaga metallitehases töötab tänu IT arengule nüüd vaid 120 inimest, siis nägi ta seda ohuna. Meie siin Eestis nägime seda võimalusena,“ ütles  president.

MIT ülikooli poolt korraldatav ja 1998. aastast alguse saanud iga-aastane rahvusvaheline konverents on jõudnud aastate jooksul kuuele kontinendile, osalejatega enam kui 70 riigist. MIT ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) koostöös toimuv järjekorras 16. konverents Tallinnas võtab luubi alla tehnoloogiapõhise ettevõtluse.